Bulanık Bir Fotoğrafı Netleştirme
0

Daha önceki bir yazımızda çok kolay bir şekilde, eski siyah beyaz fotoğraflarımızı yapay zeka yardımıyla renklendirmiştik. İlgilenenler için işte o yazımıza bir bağlantı: Siyah Beyaz Fotoğrafları Renklendirme Programsız! Bu yazımızda ise, yine yapay zeka kullanarak işlem yapabilen bir uygulama aracılığıyla, bulanık fotoğrafları netleştirebileceğiz. Bu uygulama öyle etkili ki, fotoğrafın var olan birkaç sağlam parçasını alıp, eksik olan kısımları tekrar oluşturuyor. Gerçekten sonuç inanılmaz derecede iyi. Eski, yıpranmış veya bozuk çekilmiş fotoğraflarınızı, bu uygulamayla onarabileceksiniz. Bu uygulama aynı zamanda siyah beyaz fotoğraflarınızı renklendirebiliyor, fotoğraflarınıza çeşitli efektler uygulayabiliyor.

Kullanımıysa oldukça basit, hadi gelin birlikte görelim;

Uygulamamızın adı “Remini” mobil bir uygulama. Hem android hem iphone cihazlarda kullanılabiliyor. Öncelikle uygulamayı indirip telefona kuralım. Bunu yapmak için telefonunuzun uygulama mağazasında “Remini” şeklinde arama yapıp, uygulamayı bulabilirsiniz veya aşağıdaki bağlantıları kullanarak uygulamanın indirme sayfasına ulaşabilirsiniz;

Android cihazlar için Google Play bağlantısı: Remini – Photo Enhancer

İphone ios cihazlar için Appstore bağlantısı: Remini – AI Photo Enhancer

Yukarıdaki seçeneklerden birini kullanıp, uygulamayı mağazamızdan edinelim.

Uygulamayı açtığımızda, bizden kayıt olmamızı istiyor,

Burada, yukarıdaki sign up kısmına tıklıyoruz, mail adresi girip get code yazan yere tıklıyoruz. Bunu yaptığımızda mail adresimize bir kod gönderiliyor, o kodu kopyalayıp bu kısıma yapıştırıyoruz. Hemen altında giriş yaparken kullanmak için bir şifre belirliyoruz. Alttaki sign up yazılı butona tıkladığımızda kaydımız oluşturuluyor. Dilerseniz alt kısımda bulunan facebook ve google butonlarını kullanarak facebook veya google hesabınızla da oturum açabiliyorsunuz.

 

Hesap oluşturduktan sonra sizi yukarıdaki gibi bir ekran karşılıyor, burada Enhance Seçeneğine tıklayıp, eski, yıpranmış, sorunlu, düşük pikselli fotograflarınızı HD şeklinde onarıp netleştirebiliyorsunuz. Enhance seçeneğine tıklayıp, use it butonuna basarak düzenleme yapmak istediğimiz görüntüyü seçiyoruz, ardından kısa bir süre fotoğrafın işlenmesini bekliyoruz. Fotoğraf işlendikten sonra size eski fotoğrafla kıyaslama yapabileceğiniz bir sayfa açılıyor bu sayfada sağ üstteki indirme butonuna basıp fotoğrafı kaydedebilirsiniz.

 

Göreceğiniz üzere sonuç inanılmaz. Kusursuz bir şekilde netleştirme gerçekleştiriliyor. Düşük pikselli, çok eski yıpranmış bir fotoğrafı, sanki bugün kaliteli bir şekilde çekilmiş gibi düzenledi. Eski teknoloji ile böyle bir düzenleme yapmak ciddi bir bilgi birikimi ve araç gereç kullanımı gerektiriyordu ve oldukça pahalı işlemlerdi. Şimdi oturduğumuz yerden birkaç tıklama ile böyle kaliteli sonuçlara ulaşmak gerçekten inanılmaz. Teknolojinin geldiği nokta insanı ürkütüyor. Yapay zeka ve benzer algoritmalar kullanan yazılımlar, inanılmaz derecede kaliteli işler çıkarabiliyor. Her gün yeni bir teknolojik gelişmeye uyanıyoruz.

Takıldığınız nokta olursa aşağıya yorum yazıp bize iletebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:

Fotoğraftan İstenmeyen Objeleri Kaldırma Programsız!

Fotoğraf Arka Plan Silme Programsız!

 

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir