1. Anasayfa
 2. Bilgi

WhatsApp Boş Mesaj Gönderme – Boş Mesaj Kopyala

WhatsApp Boş Mesaj Gönderme – Boş Mesaj Kopyala
0

WhatsApp boş mesaj gönderme ve Boş mesaj kopyala seçeneği ile şaka yapmak istediğiniz kişilere boş mesaj gönderebilir onları şaşırtabilirsiniz.

WahtsApp masaüstü sürümünden, telefon sürümünden Android ve IOS fark etmeksizin gönderebileceğiniz boş mesajlar ile karşınızdaki kişileri WhatsApp’da bir hata varmış gibi düşündürerek şakalayabilirsiniz.

Bilgisayar sürümünde boş mesaj göndermek için kısa yollar kullanabileceğiniz gibi sizlere vereceğimiz boş mesaj kopyalama ile mesajı doğrudan kopyalayabilirsiniz.

WhatsApp Boş Mesaj Kopyala ve Gönder

WhatsApp boş mesajını aşağıdaki boşluk bölümünden direkt olarak kopyalayabilirsiniz. Kopyalama işleminden sonra göndermek istediğiniz kişilerin mesaj bölümüne giderek yapıştırabilir ve gönderebilirsiniz.

‏‏‏‏‏‏‏‏‏ ‏‏‏‏‏‏‏‏ ‏‏‏‏‏‏‏‏ ‏‏‏‏‏‏‏‏ ‏‏‏‏‏‏‏‏ ‏‏‏‏‏‏‏‏ ‏‏‏‏‏‏‏‏ ‏‏‏‏‏‏‏

Mesaj boş bir mesaj olduğu için görüntüleme sorunları yaşamanız oldukça normal. Bu nedenle, yukarıdaki sarı alana birkaç defa tıklayarak kopyalama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Sarı alandan kopyaladığınız boş mesajı defalarca yapıştırarak daha uzun boş mesajlar elde edebilirsiniz.

WhatsApp boş mesaj gönderme nasıl yapılır

Gönderdiğiniz boş mesajlar ne kadar yapıştırırsanız o kadar uzun olacaktır haliyle mesajın karşıya giden görüntü boyutu da farklılık gösterecektir.

Klavyeden WhatsApp Boş Mesaj Oluşturma ve WhatsApp Boş Mesaj Gönderme Nasıl Yapılır?

Boşluk mesajlarını doğrudan kopyalayabileceğiniz gibi klavyenizdeki kısa yolları kullanarak da boş mesajlar oluşturabilirsiniz. Özellikle mesajlarınızı bilgisayar üzerinden gönderiyorsanız göstereceğimiz kısa yollar ile en kolay şekilde boş mesajlar oluşturabilirsiniz;

 • ALT + 255 Tuşları,
 • ALT + 0160 Tuşları.

Telefon tuşları ile boş mesaj oluşturma işlemleri yapılamadığı için boş mesajları kopyalayarak ilerlemek en doğrusu olacaktır. Boş mesajı kopyalamak için yukarıda vermiş olduğumuz sarı alandaki bölümü kopyalayabilir ve mesaj içeriğinde gönderebilirsiniz.

Android Boş Mesaj Kopyalama Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Android sürümüne sahip bir telefon kullanmanız durumunda boş mesaj göndermek için boş mesaj kopyalama uygulamasından da yararlanabilirsiniz.

İlgili uygulamayı indirmek için aşağıdaki butonu kullanabilir, Play Store üzerinden boş mesaj uygulamasını indirebilirsiniz.

Android – Blank Text & Invisible Text

Buton çalışmıyorsa buraya tıklayarak ilgili uygulamayı telefonunuza indirebilirsiniz.

 • İndirdiğiniz uygulamayı çalıştırın,
 • Gelen ilk ekrandan size en uygun olan dili seçin Türkçe seçeneği bulunmuyor bu nedenle İngilizce seçeneği ile devam edebilirsiniz. Sağ üstte yer alan Onay butonuna tıklayın,
 • Uygulamanın en üstünde yer alan “İnvisible Text” bölümüne tıklayın,
 • Açılan bölümden sağ altta yer alan kopyalama butonuna tıklayarak mesajı kopyalayabilir veya paylaşma seçeneklerinden boş mesajınızı direkt olarak gönderebilirsiniz.

WhatsApp boş mesaj gönderme nasıl yapılır uygulamadan

IOS’da Boş Mesaj Nasıl Gönderilir?

IOS için WhatsApp boş mesaj gönderme adımları için iki farklı seçenek bulunuyor. Bunlardan ilki sarı alanda sizlere sunmuş olduğumuz boş mesaj bölümü. İlgili alanı seçip kopyalayarak göndermek istediğiniz kişilere sorunsuz bir şekilde gönderebilirsiniz.

‏‏‏‏‏‏‏‏‏ ‏‏‏‏‏‏‏‏ ‏‏‏‏‏‏‏‏ ‏‏‏‏‏‏‏‏ ‏‏‏‏‏‏‏‏ ‏‏‏‏‏‏‏‏ ‏‏‏‏‏‏‏‏ ‏‏‏‏‏‏‏

Bir diğer yöntem ise iMessage üzerinden boş mesaj göndermenize imkan veren yöntem. Yöntemi kullandıktan sonra iMessage üzerinden gönderdiğiniz mesajı kopyalayarak WhatsApp üzerinden tekrar gönderebilir. Boş mesaj elde edebilirsiniz.

Yöntemi uygulayabilmek için ilgili adımları takip etmeniz yeterli olacaktır;

 • iMessage uygulamasını telefonunuzda çalıştırın,
 • Mesajlar bölümüne girin yeni bir mesaj oluşturun veya boş mesaj göndermek istediğiniz kişiyi seçin,
 • Mesaj yazma bölümüne gelin ve iki defa boşluk butonuna tıklayın,
 • WhatsApp IOS boş mesaj gönderme
 • Sağ bölümdeki gönderme alanına tıklayarak boş mesajı gönderin.

Boş Mesaj Hangi Platformlarda Gönderilebilir

WhatsApp Boş Mesaj Gönderme adımlarını diğer sosyal medya sitelerinde de gerçekleştirerek mesaj gönderebileceğiniz her alanda boş mesaj gönderebilirsiniz.

Boş mesaj oluşturma kısa yollarını kullanmak yerine Boş mesaj kopyala bölümünden de boş olan mesajı kopyalayabilir ve gönderebilirsiniz.

‏‏‏‏‏‏‏‏‏ ‏‏‏‏‏‏‏‏ ‏‏‏‏‏‏‏‏ ‏‏‏‏‏‏‏‏ ‏‏‏‏‏‏‏‏ ‏‏‏‏‏‏‏‏ ‏‏‏‏‏‏‏‏ ‏‏‏‏‏‏‏
 • WhatsApp mesajlar,
 • SMS Mesajları,
 • Facebook Mesajlar,
 • X Mesajlar,
 • Mailler,
 • Web site yorumları,
 • Oyun içi mesajları.

Gibi pek çok alanda boş mesaj gönderme şansınız bulunuyor. Ayrıca, WhatsApp gelen ve gönderilen görsel kalitesini yükseltme konusundaki içeriğimizi okumayı unutmayın.

İçerik üretmeyi seviyor. Teknolojiyi takip etmeyi ve hakkında içerikler oluşturmayı seviyorum. 2001 Doğumluyum ve 5 Yıldır SEO Alanında içerik üretiyorum. Kişisel bloglarım dışında Teknoloji alanındaki bloglarda aktif olarak içerik üretmeye devam etmekteyim. İlginçtir ki bir Rakun ağışıyımdır. Bence, burunları oldukça tatlı.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir