1. Anasayfa
 2. Bilgi

Shifting Nedir? Nasıl Yapılır? En Kolay Yöntemleri Nelerdir?

Shifting nedir? Shifting Nasıl Yapılır? Shifting senaryosu yazma ve Shifting'e geçiş süreci nasıl olur? Odaklanma yöntemleri nelerdir?

Shifting Nedir? Nasıl Yapılır? En Kolay Yöntem
0

Shifting Nedir? Shifting Nasıl Yapılır? Shifting yapmak günah mıdır ve Shifting yapmak için en kolay yöntem nelerdir?

Shifting, özellikle pandemi döneminde evlere kapanmanın ardından sosyal medyada kendine yer edinmiş pek çok kullanıcının hayatına da sosyal medya yardımı ile girmiştir. Genel anlamda “ruhun başka evrene geçişi” ya da “zihinsel olarak gerçeklikten uzaklaşmak” için kullanılan yöntem, daha önce yazdığınız bir senaryo içinde uyku halinde iken yaşamanıza olanak sağlıyor.

Shifting yapan pek çok kişi zaman dilimlerini ayarlayabildiklerini ve dilerlerse orada geçirecekleri birkaç günün dünyadaki 1 dakikalık uyku süresine tekabül etmesini ayarlayabildiklerini söylüyorlar. Söz konusu durumun bilinç altında yaşamak olduğunun savunulduğunu ve yapmak için çabalayan herkesin  yapabileceği söyleniyor.

Shifting Nedir? Shifting Nasıl Yapılır?

Shifting nedir? konusuna kısaca yazımızın başında değindik ancak daha anlaşılır ve tek cümle ile anlatacak olursak. Shifting, daha önce hazırlanmış olan bazı senaryoların uyku sırasında gerçekleştirilmesi ve bu sayede gerçeklik algısından uzaklaşarak oluşturulan evrende yaşamaktır.

Shifting yapabilmek için bazı metotların bilinmesi gerekiyor. Metotlar ile bu süreç daha kolay ve daha eğlenceli hâle gelebiliyor ancak metotlar yazımızın devamında yer alıyor.

Shifting nasıl yapılır? sorusunu cevaplamadan hemen önce, Shifting sırasında sorun yaşamamak için hazırlanan senaryoların içerisine güvenlik kelimeleri ve güvenlik yöntemleri eklenmesi gerekiyor. Daha önce deneyimleyen pek çok kişi güvenlik konusunda adım atmadıkları için kendilerini uyanmakta zorluk çekerken ve hatta Shifting sırasında kontrolden çıkmış korkunç senaryolar içinde bulmuşlar. Bu nedenle Shifting listenizde mutlaka:

 • “Gerçeklikten kopmayacağım”
 • “Gerçekliğe geri dönebileceğim”
 • “Shifting evrenim her zaman güvenli olacak”
 • “Gerçeklikte seslenildiğinde tepki vererek uyanabileceğim”

Gibi güvenlik önlemleri alınmalıdır. Kimi Shifting kullanıcısı güvenlik önlemlerinin yanı sıra fiziksel olarak yapılabilecek eylemleri de not alarak Shifting sırasında ders çalışma gibi işlemleri kendi bedenlerine bilinçleri kapalıyken yaptırabildiklerini iddia ediyor.

Shifting Nasıl Yapılır? Shifting İçin Hazırlanma

shifting nedirShifting nedir konusunda akıllarda soru işareti oluşturulabilecek tüm detaylara cevap verdik peki, Shifting nasıl yapılır?

Shifting yapabilmek için belirli birkaç adımdan geçmeniz gerekiyor bunlar rahatlama, sessiz ortam oluşturma, odaklanma yeteneğini geliştirme ve Shifting evreninde yaşanılmasını istediğiniz senaryonun yazılması.

Shifting Senaryosu Hazırlama

Shifting nedir? Shifting senaryosu hazırlama ve Shifting senaryosu nasıl hazırlanır konuları genellikle pek çok kafa karışıklığına neden oluyor. Özellikle daha önce yapmamış olan herkes bir yerlerde yanlış yaptıklarını düşünüyor ve korkarak bu adımlardan sonrasını getiremiyor ancak senaryo yazımı da oldukça basit.

 • Shifting sırasında kimlerin yanınızda olmasını istiyorsanız yazmalısını (Ünlü isimler, film karakterleri gibi),
 • Bulunduğunuz evrenin güzelliklerini ve olmamasını istediğiniz durumları da yazmalısınız,
 • Gideceğiniz yerleri ve orada tam olarak hangi zamanda neler yapacağınızı yazmalısınız,
 • Etrafınızdaki nesneleri ve hatta binaları bile anlatmalısınız,
 • İşlerin yolunda gitmediği durumlarda Shifting evreninden ayrılabilmek için kendinize bilinç kazandıracak cümleler yazmalısınız,
 • Gerçek hayatta ne yapmak istediğinizi, bilgi gerektirmeyen ancak yapmak istediğiniz bir iş varsa onu yazmalısınız,
 • Shifting sırasında ve dönüşte bağımlı olmayacağınıza dair kendinize telkin verecek yazılar yazmalısınız.

Shifting senaryoları aslında sanıldığından daha detaylı ve daha uzundur bu nedenle yazmak istediğiniz senaryoların uzun olmasından korkmamalı ve hatta daha da uzatarak aklınıza gelecek olan tüm detayları yazmalısınız. Ne kadar detaylı olursa Shifting yapmayı başardığınızda o kadar mutlu olacaksınız.

Shifting İçin Odaklanma ve Rahatlama

Shifting yönteminin bir meditasyon türü olduğunu ve rahatlamayı temel aldığını unutmamak gerekiyor. Özellikle Shifting evrenine geçmeye çalışmadan önce ılık bir duş alınması ve mümkünse evinizde/odanızda rahatsız edilmeyeceğiniz ortamlar oluşturmanız oldukça önemli.

Astral seyehat yöntemlerinde de olduğu gibi yatağınızda üzerinize çok da ağırlık yapmayan çarşaflar olmalı ve oda sıcaklığınız ortalama olmalı yani ne çok soğuk ne de çok sıcak ılık seviyede olması yeterli olacaktır. İlk odaklanma deneyimine başlamadan önce sakin olmalı, nefesinizi dengelemeli ve bunu yapacağınıza inanmalısınız.

Shifting Yapmak İçin En Kolay Yöntem Nedir?

Shifting nedir konusunda en merak edilen noktaya gelmiş bulunuyoruz. Senaryolar hazırlandı, ılık bir duş alındı ve rahatlayabilmek için nefes egzersizleri yapıldı. Peki şimdi, Shifting evrenine geçebilmek için ne yapılması gerekiyor?

Uzunlunun ne kadar olduğu fark etmeksizin daha önce yazdığınız senaryonun tüm detaylarını herhangi bir kısmını dahi atlamadan okumalısınız. Okuduktan sonra yatağınıza uzanmalı ve shifting senaryosunun kağıdını da yastığınızın altına koymalısınız.

Yanınızda bir masa varsa masanızın üzerine ya da bileğinize bir parça ip bağlamalı veya masa üstünüze Shifting sırasında dikkatinizi çekecek bir nesne bırakmalısınız. Rüya da bile olsanız o nesneyi gördüğünüzde gerçeklikten uzakta olduğunuzu anlayacağınızı kendinize söylemeniz gerekiyor.

Kimilerine göre bu işlem sırasında bir elinizin yastığınızın altında yani başınızın altında olması gerekiyor ve senaryoya dokunuyor olmanız gerekiyor ancak her zaman bu yöntem sunulmamakta.

Bazı denemelerde senaryo kağıdınızı elinizde de tutabilirsiniz ancak ilk denemelerde ellerinizi yanlara doğru hafifçe açıp bacaklarınızı da aralıklı hâle getirerek rahat bir pozisyonda olmanız gerekiyor.

Gözlerinizi kapatın ancak tamamen sıkmayın. Rahat şekilde Shifting senaryolarınızı düşünürken uykuya dalın. Daha önce belirlediğiniz nesneyi rüya içerisinde gördüğünüzde yaz kontrol edilebilir rüyada olacaksınız ya da yazdığınız senaryoları yaşamaya başlayacağınız değişim evrenine geçiş sağlayacaksınız.

Söz konusu durum sürekli denemeler ile profesyonel hâle gelinebilecek durum olmakla beraber. İlk birkaç denemenizde başarısız olmanız sizi asla yapamayacak konumuna da getirmemeli.

İçerik üretmeyi seviyor. Teknolojiyi takip etmeyi ve hakkında içerikler oluşturmayı seviyorum. 2001 Doğumluyum ve 5 Yıldır SEO Alanında içerik üretiyorum. Kişisel bloglarım dışında Teknoloji alanındaki bloglarda aktif olarak içerik üretmeye devam etmekteyim. İlginçtir ki bir Rakun ağışıyımdır. Bence, burunları oldukça tatlı.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir