1. Anasayfa
  2. Oyun

Valorant Lurk Ne Demek? Valorant Lurk Atan Ajanlar Hangileri

Valorant Lurk Ne Demek? Valorant Lurk Atan Ajanlar Hangileri
0

Valorant Lurk Ne Demek? Özellikle yeni oynamaya başlayan oyuncuların sıkça duyduğu “Lurk” atma kavramı nedir ve hangi ajanlar Lurk için uygundur?

Valorant’ı diğer FPS oyunlarından ayıran en önemli nokta. Her karakterin kendine has yetenekleri ve bu yetenekler ile takımına destek olmasıdır. Öyle ki, Entry için uygun olan bir ajanın Lurk için oynaması takım için oyunu kaybettirecek noktaya kadar getirebilir.

Lurk kavramını kısaca açıklamak gerekirse; rakip takımın arkasından ilerlemek, girilen Site’ın aksi yönünden ilerleyerek Rotate veren yani dönüş sağlayan rakip takımı yakalamak. Arka kısımlarda kalarak olası sızmaların önüne geçmek denilebilir.

Valorant hızlı rank yükselme yöntemleri arasında her ajanın yeteneklerini en etkili şekilde kullanması yer almakta. CS2 benzeri yapıda olmayan Valorant. Düz FPS Oyunu şeklinde oynanmamalı.

Valorant Lurk Ne Demek? Lurk Atan Ajanlar Hangileri?

Valorant Lurk kavramına daha detaylı girmeden önce. Lurk atan ajanlar hangileri? öğrenilmesi oldukça önemli. Takımı Site yani çatışma alanına sokmakla görevli olan ajanların arkada kalması veya yön değiştirerek arkadan ilerlemesi o maçı kazanmanızdaki başarı şansınızı neredeyse sıfıra indirir.

Lurk atan ajanların listesini sizler için derledik ancak Lurk atmak için uygun olan ajanı yeteneklerine göre kendiniz de bulabilirsiniz.

1 – NEON – Bir Anda Karşı Takımın Arkasında Belirin,Valorant Lurk Ne Demek Neon

Hızlı koşma yeteneği, sersemletme ve duvar yeteneği ile rakiplerin görüşünü kısıtlar. Bulunduğunuz alandan hızlıca uzaklaşarak rakip takımın arkasına kolaylıkla geçer. Entry olarak oynanabildiği gibi Lurk için harika bir ajandır.

2 – KillJoy – Arkanızı Düşmanlara Karşı Savunun

Valorant Lurk Ne Demek KilljoyAlarm botu, sarmal bombalar ve Tareti ile Lurk için gelebilecek olan ajanlara mükemmel tuzaklar kurabilir. Diğer ajan rollerinde de görebileceğimiz gibi. Arka kısımlardan gelebilecek olan düşmanları Lurk pozisyonunda bekleyerek gafil avlayabilir.

3 – Astra – Uzaktan Takıma En Efektif Yardım ve En İyi Lurk Ajanı

Valorant Lurk Ne Demek AstraAstra standart maçlarda düzenli olarak seçilen bir ajan değil ancak Rankların yükselmesi ile birlikte Astra seçim oranları da bir hayli yükseliyor.

Valorant Lurk ne demek ve en iyi Lurk ajanları hangileri sorusuna verilebilecek en iyi cevap Astra olacaktır. X yani Astral Seyehat moduna sahip olan ajan. Mesafe fark etmeksizin takımına yardım edebilmek için yeteneklerini kullanabilir.

Site girişlerini kapatmak için Smoke, girişleri çekme ve sarsma yetenekleri ile takımının girişini kolaylaştırmanın yanı sıra. Karşı takıma da sanki Lurk’de değilmiş gibi bir izlenim sunulabilir. Ancak Astra, maçlarda arkanızdan dolaşmasını beklemeniz gereken nadir ajanlardan.

4 – Yoru – Lurk At ve Takımının Yanına Dön

Valorant Lurk Ne Demek YoruValorant Lurk Ne Demek kavramını iyice öğrendikten sonra ve basit ajanlar ile Lurk atmaya başladıktan sonra Lurk oyuncusu olabilmek için tercih edilebilecek en doğru ajan Yoru olacaktır.

Yoru, Sahte ışınlanma, neredeyse istediği yere ışınlanma, Klon oluşturma ve tamamen görünmez olarak dolaşabildiği bir ultiye sahiptir.

Yani, teknik olarak ajan karşı takım için akıl oyunları yapmaya uygundur. daha aktif düzeyde Lurk atılan yoru, gözcü ajanları ile atılan Lurklerden farklı olarak bekleme değil sızma üzerine uygundur.

5 – Cypher – Tuzaklarla Takımını Koru

Valorant Lurk Ne Demek CypherValorant Lurk ne demek kavramında atlanan en önemli detay, her maç için Lurk atmanın uygun olmadığıdır. Öyle ki, arkanızdan sürekli olarak gelen bir düşman oyuncu varsa. Lurk için üzerlerine gitmeniz doğru olmayacaktır. Bunun yerine, oyun içerisinde Cypher gibi tuzakları bulunan gözcü ajanları oynuyorsanız karşı takımın size gelmesini bekleyebilirsiniz.

Tuzaklarınız ile geçişlerine engeller kurun, kafes yeteneğiniz ile onların sizi göremeyeceği hâle gelin. Valorant yeni Cypher Buff’ı ile birlikte ajanın tuzak yeteneğinin kırılmadığı sürece yeniden aktif olduğunu da göz önünde bulundurmalıyız.

6 – Viper – Line – Up ile Düşmanları Alt Edin

Valorant Lurk Ne Demek ViperLurk atan ajanlar hangileri sorusuna karşılık Viper cevabını verebiliriz. Viper, her ne kadar Smoke karakter olarak biliniyor olsa da Line-Up atma özelliği sayesinde takımızın Spike’ı yerleştirdiği alanlara henüz oraya gitmeden Smoke ve Perde yeteneklerinizi atabilirsiniz.

Rakiplerin arkanızdan gelmesini bekleyebileceğiniz veya arkalarından gidebileceğiniz Lurk pozisyonlarında. Zehir Line-Up’ı atma şansınız ile birlikte hem rakibi beklemedikleri anda alt edebilir hem de takımınızda kalan son oyuncu olmanız durumunda Spike’ın çözülmesini Line-Up yeteneğiniz ile engelleyebilirsiniz.

Valorant Lurk Atarken Nelere Dikkat Edilmeli?

Valorant lurk ne demek ve nasıl atılır? Lurk kavramının Valorant gibi yeteneklerin ön planda olduğu oyunlar için ne kadar önemli olduğunu dile getirmiştik. Aynı şekilde, Lurk atarken bilinmesi gerekenler de en az yetenekleri aktif kullanmak kadar önemli.

  • Lurk atacağınız alandan karşı rakibin size doğru gelmediğinden emin olmalısınız, rakibi birkaç tur inceleyin,
  • Lurk için uygun ajana sahip olun,
  • Takımınız ile anlaşın ve Lurk atacağınızı onlara söyleyin,
  • Tuzak kuran bir ajan ile Lurk beklerken Tuzaklara karşı pozisyonlarınızı doğru şekilde alın ve tuzaklara çok yakın / çok uzak olmayın,
  • Rakibin sizi tahmin edebileceği hareketlerden kaçının. Her zaman Lurk atmayın bunun yanında her zaman aynı şekilde ve aynı pozisyonda Lurk için beklemeyin.

 

İçerik üretmeyi seviyor. Teknolojiyi takip etmeyi ve hakkında içerikler oluşturmayı seviyorum. 2001 Doğumluyum ve 5 Yıldır SEO Alanında içerik üretiyorum. Kişisel bloglarım dışında Teknoloji alanındaki bloglarda aktif olarak içerik üretmeye devam etmekteyim. İlginçtir ki bir Rakun ağışıyımdır. Bence, burunları oldukça tatlı.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir