1. Anasayfa
 2. Bilgi

Discord Bot Ekleme Nasıl Yapılır? En Popüler Botlar

Discord Bot Ekleme Nasıl Yapılır? En Popüler Botlar
0

Discord bot ekleme nasıl yapılır? Müzik botu, sohbet ve güvenlik botu ekleme. Discord en popüler botlar ile sunucunuzu özelleştirin ve güvenliğini arttırın.

Discord, arkadaşlarınız ile birlikte kendi topluluğunuzu oluşturmanıza izin veren ancak dilerseniz sadece kendi aranızda kalacak sunucular oluşturmanıza da izin veren Online bir sohbet uygulamasıdır. Özelikle Skype’ın batış döneminde karşımıza çıkan Platform. İnternetten oyun oynamak isteyen pek çok oyuncuyu birleştirmesi ile dikkat çekiyor.

Sesli sohbet, görüntülü sohbet, ekran yayını yapma, birlikte YouTube izleme gibi özelliklerin yanı sıra sürekli olarak aktivite paylaşımı sağlanarak kullanıcıların birbirleri ile etkileşimde olması da sağlanıyor. Ancak, söz konusu aktifliğin bir şekilde modere edilmesi veya yeni özelliklere kavuşması gerekiyor.

Tam olarak bu noktada Discord botları yardıma geliyor.

Discord Bot ekleme Nasıl Yapılır? En Popüler Botlar Hangileri?

Discord Bot ekleme nasıl yapılır? Öncelikle şunu belirtmeliyiz. Bir sunucuya bot eklemek için o sununun bot ekleme yetkisine sahip olmalı veya yöneticisi olmalısınız. Discord sunucuları, yanlış eklenen botlar ile tamamen yok olabileceği gibi saldırganlar tarafından saldırılara açık hâle de gelebilir.

Discord Bot Ekleme Yetkisi Nasıl Verilir?

Kendi adınıza olmayan bir Discord sunucusuna bot eklemek için bot ekleme yetkisine sahip olmalısınız veya sunucu yönetimi tarafından size sunulmalı. Bir kullanıcıya Discord Bot ekleme yetkisi verebilmek için adımları izlemelisiniz;

 • Yetkileri düzenlemek istediğiniz sunucuya giriş sağlayın,
 • Sol üst kısımda yer alan sunucu adına tıklayın ve açılan panelden “Sunucu Ayarları” seçeneğini seçin,
 • Açılan bölümden sol tarafta bulunan alandan “Roller” seçeneğine tıklayın,
 • Açılan menüden ister yeni bir rol oluşturun isterseniz yetki sahibi yapmak istediğiniz role tıklayın “Moderasyon Ekibi” gibi rollere Bot yetkisi vermeniz en doğrusu olacaktır,
 • Rol oluşturduktan veya tıkladıktan sonra açılan bölümden “İzinler” alanına geçiş sağlayın,
 • Genel Sunucu İzinleri” başlığının bitim noktası “Üyelik İzinleri” başlığının başlangıç noktasında yer alan “Sunucuyu Yönet” özelliğini ilgili rol için açık hâle getirin.

discord bot ekleme nasıl yapılır discord bot ekleme izni vermeSöz konusu işlemlerden sonra Role sahip olan tüm kullanıcılar sunucu içerisinde pek çok önemli değişikliği yapabilecek hâle gelecektir bu nedenle rolleri en doğru şekilde ayarladığınızdan emin olmalısınız.

Discord Bot Ekleme Nasıl Yapılır? Adım Adım Anlatım

 1. Eklemek istediğiniz Discord Botu’nun resmi sayfasına ulaşın, örnek olarak Mee6 Botunu eklemek istiyorsanız buraya tıklayın ve bir sonraki adıma geçin,
 2. Açılan bot ekleme sayfalarından “Discord’a ekle” veya “İnvite Discord Server” Butonlarına tıklayın,
 3. Açılan Pop-Up sayfada botu eklemek istediğiniz Discord sunucusunu bulabilmek için sunucuda yetkiniz olan bir hesap ile giriş sağlayın,
 4. discord bot ekleme nasıl yapılır giriş yapma
 5. Bir sonraki sayfada karşınıza çıkan bölümden MEE6 Botunun sahip olabileceği izinleri gözlemleyin ve sizin için Uygunsa “Yetkilendir” seçeneğine tıklayın. İlgili alan her bot için çıkmayabilir,
 6. Bir sonraki ekranda yani her bot için farklı olabilecek olan sunucu seçme ekranında yetkili olduğunuz veya sahibi olduğunuz sunucuları görüntüleyeceksiniz. Buradan, botu eklemek istediğiniz sunucuyu seçin ve çıkan onay işlemlerini tamamlayın.
 7. discord bot ekleme nasıl yapılır discord bot ekleme sayfası

Bot sunucuya eklendikten sonra önem sırasında göre Rol sıralamasında en üstte yer alması en doğru şekilde çalışması için oldukça önemli. Özellikle, güvenlik amacı ve yönetim amacı ile eklenen bir Bot ise kurucu rolü de dahil olmak üzere pek çok Rolün üzerinde yer alması gerekmekte.

Discord En Popüler Botlar Hangileri?

Discord bot ekleme konusunda kafanız karışık ve en popüler, işe yarar botların hangileri olduğunu bilmiyorsanız listemizden yararlanabilir. Siz için derlediğimiz orijinal web sitelerine ulaşarak botları sunucunuza güvenli biçimde ekleyebilirsiniz.

 • Discord Erensi Güvenlik Botu: Tamamen Türk yapımı olan bu Discord botu, ülkemizde başta olmak üzere pek çok Yurt dışı sunucusunda da aktif olarak kullanılmakta. Güvenlik amacı ile eklenen bot. Sunucunuzu en yüksek güvenlikler ile donatıyor,
 • Discord Pancake Müzik Botu: Discord sesli sohbeti sırasında senkron şekilde müzik dinlemek, istediğiniz ses linklerini çaldırmak özellikle arkadaş ortamında eğlenceli anlara neden olabilir. Spotify Playlistleri de dahil olmak üzere pek çok müzik içeriğini çalabilen Pancake Botu Discord sunucunuza çağırabilir. Müzik dinleyebilirsiniz,
 • Discord Xenon Şablon Botu: Özellikle yeni bir sunucu açmak istiyorsanız Xenon şablon botu sayesinde sunucunuzu birkaç dakika içerisinde. Rolleri de dahil olacak şekilde inşa edebilir ve düzenlenebilir hâle getirebilirsiniz. İlgili botu kullanım işleminden sonra sunucunuzdan silmeyi lütfen unutmayın.
 • Discord Midjourney Yapay Zeka Botu: Gelişmiş yapay zeka görüntüleri elde etmenizi sağlayan Midjourney botu. Sunucunuzda birkaç komut girerek sizlere özel görseller oluşturmaya yardımcı oluyor. Kullanımı tamamen ücretsiz olan bot sayesinde yapay zeka görsellerini anında oluşturun.

İçerik üretmeyi seviyor. Teknolojiyi takip etmeyi ve hakkında içerikler oluşturmayı seviyorum. 2001 Doğumluyum ve 5 Yıldır SEO Alanında içerik üretiyorum. Kişisel bloglarım dışında Teknoloji alanındaki bloglarda aktif olarak içerik üretmeye devam etmekteyim. İlginçtir ki bir Rakun ağışıyımdır. Bence, burunları oldukça tatlı.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir