Fotoğraftan İstenmeyen Objeleri Kaldırma (Programsız)
1

Fotoğraflarınızdan, istemediğiniz herhangi bir nesneyi kaldırmak oldukça kolay! Bu işlem için photoshop gibi büyük boyutlu ve ücretli yazılımlarla uğraşmaya, bunları kullanmayı öğrenmeye ihtiyacınız yok. Herhangi bir program kullanmadan, bir fotoğraftan istenmeyen kişileri, hataları, arka plan kusurlarını, sivilce gibi cilt kusurlarını birkaç dakika içinde silebilirsiniz. Bu işlem, silinen kısmı otomatik olarak uygun bir şekilde doldurur, geride iz bırakmaz.

Bu yazıda, bu işlemi resimlerle sizlere aktaracağım. Hemen başlayalım;

İşlem bir site üzerinden, online ve ücretsiz olarak yapılabiliyor. Herhangi bir program kurmaya gerek yok, sadece aşağıdaki bağlantıya tıklayıp, resimlerle anlatacağım işlemi uygulamanız yeterli.

theinpaint.com

Bu bağlantıya tıklayıp siteyi açıyoruz. Mobil cihazlarınızdan veya bilgisayarınızdan, herhangi bir tarayıcıyı kullanarak siteye erişebilirsiniz. Siteyi açtığınızda sizi aşağıdaki gibi bir sayfa karşılayacak.

 

Açılan sayfada Upload Image yazan mavi butona tıklıyoruz. Butona tıkladığımızda resim seçmek için pencere açılacak, düzenlemek istediğimiz resmi seçiyoruz.

 

Ben yukarıdaki örnek fotoğrafı seçtim, bu fotodaki ayı sileceğim. Bu ekranda silmek istediğiniz objeleri kırmızı noktayla işaretliyoruz, çok fazla bir şey yok, deneye yanıla buraki şeyler hakkında tecrübe kazanabilirsiniz, basitçe anlatayım, 1 numaralı yer işaretleme aracımızın boyutunu ayarlıyor, yanındaki mercek simgesi fotoğrafı uzaklaştırıp, yakınlaştırabilmemizi sağlıyor. Güzel bir iş çıksın istiyorsanız fotoğrafı yakınlaştırıp, işaretleme aracını küçük tutarak, silmek istediğimiz objeyi, iyi bir şekilde seçmemiz gerekiyor. Hata yapmanız durumunda ileri al, geri al butonları ile yaptığınız işlemi geri veya ileri yönde düzeltebilirsiniz. Sol tarafta seçim araçları var, bunları da dilerseniz kullanabilirsiniz.

 

 

Seçme işlemini tamamladığınızda Erase isimli yeşil butona tıklayalım, resimde gördüğünüz gibi kaldırmak istediğim ay, görselden kaldırıldı, geride iz kalmadı. Bu aşamadan sonra sağ üst köşedeki Download yazılı mavi butona tıklıyoruz, açılacak kutuda tekrar download yazılı butona bastığımızda, düzenlemiş olduğumuz fotograf cihazımıza inmeye başlayacaktır.

Hepsi bu kadar, gördüğünüz üzere işlem oldukça basit. Her ihtimale karşı, düzenlemek istediğiniz fotoğrafın orijinalini saklamanız faydalı olacaktır. Bu işlem online olarak, herhangi bir yazılım gerektirmeden yapılabiliyor, yine de bu işi yapan yazılımı bilgisayarınıza indirip, kalite vs. kısıtlama olmaksızın kullanmak isterseniz aşağıdaki gibi googlede programın ismini aratıp, ilk sitelerden indirmeniz mümkün. Açıkçası, daha kaliteli kayıt seçeneği nedeniyle yazılımı indirip kullanmanızı öneririm ama uğraşmak istemiyorsanız, aceleniz varsa yukarıdaki anlatım işinizi görecektir.

Arama yapmak için tıklayınız.

 

İlginizi Çekebilir :

Bulanık Bir Fotoğrafı Netleştirme

Siyah Beyaz Fotoğrafları Renklendirme Programsız!

Fotoğraf Arka Plan Silme Programsız!

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  1. 22/02/2022

    Site çok iyi ve kullanışlı paylaşım için teşekkürler emeğinize sağlık :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir