1. Anasayfa
  2. Bilgi

WhatsApp Engeli Kaldırınca Mesaj Gelir Mi? Gider Mi?

WhatsApp Engeli Kaldırınca Mesaj Gelir Mi? Gider Mi?
0

WhatsApp engeli kaldırınca mesaj gelir mi? WhatsApp engeli kaldırınca mesaj gider mi? Engellediğiniz veya engellendiğiniz kişi engeli kaldırırsa ne olur?

WhatsApp üzerinden kimi zaman birilerini direkt olarak engelleyebiliyor veya karşı tarafın bizi engellemesine maruz kalabiliyoruz. Engelli kaldığınız dönem boyunca karşı tarafa gönderdiğiniz mesaj veya karşı taraftan size gönderilmiş olan mesaj telefonunuza ulaşır mı?

İlgili konuyu makalemizde sizler için test ederek yayınladık. İşte karşılaşabileceğiniz sonuçlar.

WhatsApp Engeli Kaldırınca Mesaj Gelir Mi? Mesaj Gider Mi?

Karşı tarafı engellediğinizi veya karşı tarafın sizi engellediğini düşünelim. Bu senaryo dahilinde, engelli kalındığı süre boyunca mesaj gönderilmeye devam edilsin. Engeller kaldırıldığında mesajlar gönderilir mi? WhatsApp Tek Tik ne anlama gelir?

WhatsApp Engeli Kaldırınca Mesaj Gelir Mi

Görselde de görüldüğü gibi. Engellediğimiz veya engellendiğimiz kişilere mesaj gönderemiyoruz ve gönderilen mesajlar tek tik olarak kalıyor. WhatsApp tek tik anlamı. Mesajın WhatsApp sunucularına ulaştığı ancak karşı tarafa yani alıcı kişiye erişmediği anlamına gelir.

WhatsApp Engeli Kaldırınca Mesaj gider mi

Bir sonraki aşamada karşı taraf engelimizi kaldırdığında ya da biz karşı tarafın engelini kaldırdığımızda daha önceki gönderdiğimiz mesajların gitmemiş olduğunu ve hâlâ tek tik olarak kaldığını gözlemleyebiliriz. Engelin kaldırılması veya engeli kaldırmanın ardından sizler için bir test daha gerçekleştirdik.

Engelin kaldırılmasının ardından gönderilen mesaj başarılı bir şekilde karşı tarafa ulaştı ancak daha önce gönderilen mesajlar olduğu şekilde kaldı. Yani karşı taraf tarafından okunamadı ve ulaşmadı.

Kısaca; WhatsApp engeli kaldırınca mesaj gelir mi veya mesaj gider mi sorusunun cevabı HAYIR mesaj gelmez ve gönderilmez diyebiliriz.

WhatsApp Önceden Gönderilen Mesaj Nasıl Tekrar Gönderilir?

WhatsApp engeli kaldırınca mesaj gelir mi konusunu sizler için inceledik ve cevabın Hayır olduğunu teyit ettik. Peki, bu süre zarfında gönderdiğiniz mesajları karşı tarafın görmesi için nasıl bir adım izleyebilirsiniz?

WhatsApp mesaj yönlendirmesi nasıl yapılır? Mesajları tekrar gönderme;

  • Engelli olduğu zaman mesaj gönderdiğiniz kişinin mesajlar bölümüne giriş sağlayın,
  • Engeli kaldırdıktan sonra tek tik olarak kalan ve karşı tarafa ulaşmayan mesajların üzerine basılı tutarak seçim işlemi gerçekleştirin,
  • Seçim işlemlerinin ardından sağ üst kısımda çıkan gönderme ikonuna tıklayın,
  • Mesajı göndermek istediğiniz, engelinizi kaldıran kişiyi seçin ve sağ altta çıkan ikon ile gönderim işlemini sağlayın.

WhatsApp engeli kaldırınca mesaj gelir mi toplu mesaj gönderme

Gönderme işleminin hemen ardından mesajın diğer mesajlardan farklı bir hâl aldığını. Tek tik yerine çift tik ve hatta mavi tik olduğu gözlemleyebilirsiniz.

WhatsApp Engelleyen Kişiye Nasıl Mesaj Gönderilir? Engelleyene Mesaj Gönderme Yöntemi

whatsapp engeli kaldırınca mesaj gelir mi engelleyen numaraya mesaj gönderme

WhatsApp uygulaması üzerinden karşı taraftan engellendiğiniz bir senaryoyu düşünelim. Söz konusu durumda WhatsApp engeli kaldırınca mesaj gelir mi konusunun cevabının hayır olduğunu bir kenara bırakalım. Engellendikten sonra hiçbir şekilde mesajı karşı tarafa ulaştıramazsınız.

Bunun için farklı bir numaradan WhatsApp kullanabileceğiniz gibi ortak bir grup açarak mesajlarınızı iletebilirsiniz. Bu işlem için size yardımcı olmasını isteyeceğiniz bir arkadaşa veya yedekte bir telefona ihtiyacınız bulunuyor.

  • Hedef numara tarafından engellenmemiş bir WhatsApp hesabına erişin,
  • WhatsApp uygulamasını çalıştırın ve sağ üst kısımda yer alan üç noktaya tıklayın,
  • Çıkan seçeneklerden “Yeni Grup Oluştur” seçeneğine tıklayın,
  • Engellenmemiş numara sayesinde hem engellenen numarayı hem de mesaj göndermek istediğiniz numarayı seçin ve sağ alttaki oka tıklayarak grup oluşturun,
  • Grubu oluşturan engellenmeyen numarayı gruptan çıkartın ve yöneticiliği kendinize alın.

Söz konusu işlemden sonra sizi engelleyen numara ile birlikte baş başa özel bir grupta kalabilecek ayrıca ona mesaj gönderebileceksiniz. Ancak, gruba eklemeyi gerçekleştiren numaranın da engellenmesi durumunda aynı yöntemi tekrar kullanma şansınız bulunmuyor.

Henüz birileri tarafından engellenmediyseniz onlara WhatsApp boş mesaj gönderme yazımıza da göz atarak arkadaşlarınıza şaka yapabilirsiniz.

İçerik üretmeyi seviyor. Teknolojiyi takip etmeyi ve hakkında içerikler oluşturmayı seviyorum. 2001 Doğumluyum ve 5 Yıldır SEO Alanında içerik üretiyorum. Kişisel bloglarım dışında Teknoloji alanındaki bloglarda aktif olarak içerik üretmeye devam etmekteyim. İlginçtir ki bir Rakun ağışıyımdır. Bence, burunları oldukça tatlı.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir