1. Anasayfa
 2. Bilgi

WhatsApp Silinen Mesajları Okuma Yöntemleri Nelerdir?

WhatsApp Silinen Mesajları Okuma Yöntemleri, WhatsApp silinen mesajları görüntüleme nasıl yapılır? Tüm Telefonlar ve Samsung'da Silinen Mesajları Görme.

WhatsApp Silinen Mesajları Okuma Yöntemleri Nelerdir?
0

WhatsApp silinen mesajları okuma yöntemleri ile daha önce gelmiş ancak göremediğiniz, silinen tüm mesajları görün ve okuyun. Peki, nasıl?

WhatsApp mesajlarının telefonunuza gelmesinden hemen sonra bildirim olarak geliyor olması silinen mesajlar konusunda ister istemez büyük açıklar oluşturuyor. Henüz bu durum için bir çözüm üretememiş olan WhatsApp, mesaj bildirimlerini tutan bir uygulama sayesinde silinen tüm mesajların okunmasına imkan sağlıyor.

WhatsApp’a doğrudan müdahale etmeden silinen mesajlara ulaşabilmenizi sağlayan yöntem, hiçbir şekilde WhatsApp’dan Ban yemenize veya hesap uyarısı almanıza da neden olmayacaktır.

WhatsApp Silinen Mesajları Okuma Yöntemleri Nelerdir? Nasıl Yapılır?

Özellikle Samsung cihazlarda yüklü olarak gelebilen bu özellik. Diğer cihaz modellerine de manuel olarak yüklenebilmekte. Tüm uygulamaların bildirim geçmişini tutabilme yeteneğine sahip olmasının yanı sıra. Dilerseniz sadece WhatsApp’ın kaydını tutarak kafa karışıklığının da önüne geçebilirsiniz.

WhatsApp Silinen Mesajları Okuma Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Samsung cihazlarda otomatik olarak yüklü gelen bildirim kaydı özelliğine değinmeden önce. Söz konusu işlemi diğer Android cihazlar nasıl yapar bir bakalım;

 1. Buraya Tıklayın ve “Bildirim Geçmişi” uygulamasını telefonunuza kurun,
 2. Uygulamayı açın ve ilk çıkan uyarıyı “No, Thank You” seçeneğini seçerek geçin,
 3. Karşınıza çıkan ekrandan sırası ile sağa kaydırarak tüm istenilen izinleri verin,
 4. Son olarak bitti butonuna tıklayın ve uygulamanın kurulumunu tamamlayın.

Söz konusu adımlardan sonra uygulama otomatik olarak telefonunuza gelecek olan tüm bildirimleri takip edecek, bildirimleri kayıt edecektir. Bildirimlerin kayıt edilmesinin ardından, karşı tarafın mesajları silmesi hâlinde bile mesajlar gösterilebilecek.

Bildirim Geçmişi Uygulaması Android

Silinen tüm mesajları ve bildirimleri görebilmek için izlenmesi gereken adımlar da oldukça basit;

 1. Karşı taraftan mesaj gelmesini ve geri silinmesini bekleyin,
 2. Bu işlem sırasında telefonunuza bildirim gelmeli ve WhatsApp uygulaması açık olmamalı aksi durumda bildirimler bölümüne bildirim gelmez,
 3. Ekranda gördüğünüz gibi tarafımıza bildirim geldi, şimdi bu mesajı ana gönderici WhatsApp hesabından silelim,
 4. WhatsApp silinen mesajları okuma uygulaması
 5. Silmenin yanı sıra bir de WhatsApp uygulamasından mesajın silinip silinmediğine bakalım,
 6. WhatsApp silinen mesajları okuma uygulaması mesaj silinmesi
 7. Silme işleminden sonra mesaj klasik bildirimler panelinden silindi. Bu aşamadan sonra yüklemiş olduğunuz “Bildirim Geçmişi” uygulamasını açın,
 8. WhatsApp silinen mesajları okuma uygulaması nasıl kullanılır
 9. Görüldüğü üzere, mesajın gönderildiği kişinin adı yer almakta. Mesaja tıklayın ve içeriği görüntüleyin,
 10. WhatsApp silinen mesajları okuma uygulaması mesaj okuma
 11. Mesajlar bölümü liste halinde karşınıza çıkacak ve tüm silinen mesajları görüntüleyebileceksiniz.

Söz konusu bildirim geçmişi özelliği ile ses kayıtları ve videolar görüntülenemez ancak. Fotoğraflar ve mesajlar sorunsuz şekilde görüntülenebilir. WhatsApp silinen mesajları okuma işlemleri aslında bu kadar basit.

Samsung Silinen Mesajları Okuma Özelliği Nasıl Açılır?

Her ne kadar bazı Android cihazlara bildirim geçmişini görüntülemek için ekstra bir uygulama yüklemek gerekiyor olsa da kimi Android cihazlar için bu gereklilik bulunmuyor. Samsung telefonlar başta olmak üzere pek çok telefonda olan bu özelliği kullanarak. Telefonunuza gelen, WhatsApp dahil pek çok uygulamanın silinen mesajlarını görüntüleyebilirsiniz.

Samsung dışında kullandığınız bir telefon varsa aynı yöntemleri takip ederek özelliğin telefonunuzda olup olmadığını kolay bir şekilde görüntüleyebilirsiniz.

 1. Ayarlar bölümüne giriş sağlayın,
 2. Açılan Ayarlar ekranından “Bildirimler” seçeneğine tıklayın,
 3. Sayfanın en altına inin ve “Gelişmiş Ayarlar” seçeneğine tıklayın,
 4. Gelişmiş ayarlar sekmesinin altında, kimi telefona göre farklı konumda olacak olan “Bildirim Geçmişi” seçeneğini bulun ve tıklayın,
 5. Açılan bildirim geçmişi panelinde. Sağ üstte geçmiş kısım kapalı ise açık konuma getirin. Daha önceden kapalı şekilde duruyorsa maalesef mesajlarınızın geçmişteki halleri gösterilmez ancak açma işleminden sonra gelen tüm bildirimler burada kayıt edilir,
 6. Tarafınıza mesaj geldikten ve silindikten sonra. Aynı adımları izleyerek bildirimler bölümüne giriş sağlayın. Bu alandan tüm silinen mesajları görüntüleyebilirsiniz.

İlgili adımlar yardımcı olmak için yeterli olmazsa. Önerdiğimiz videoyu izleyerek benzer sonuçlara anında ulaşabilirsiniz.

Mesajları görüntüleme konusunda sadece Metin içeriklerini görüntüleyebileceğinizi belirtmekte de fayda var. Bildirim geçmişi uygulaması mesaj içeriğini de mesajlar ile birlikte sunmaktaydı. Ancak, programsız olarak kullanılabilecek çözüm ile sadece mesajlar okunabilmekte.

WhatsApp silinen mesajları okuma yöntemi sadece silinen mesajların okunabilmesini sağlamakta. Ancak, dilerseniz sitemizde daha önce sunduğumuz Telefonda Silinen Fotoğrafları Geri Getirme Nasıl Yapılır? konusunu inceleyerek. WhatsApp’dan size gönderilen ancak telefonunuza indirildikten sonra silinen fotoğrafları görüntüleme şansını yakalayabilirsiniz.

 

İçerik üretmeyi seviyor. Teknolojiyi takip etmeyi ve hakkında içerikler oluşturmayı seviyorum. 2001 Doğumluyum ve 5 Yıldır SEO Alanında içerik üretiyorum. Kişisel bloglarım dışında Teknoloji alanındaki bloglarda aktif olarak içerik üretmeye devam etmekteyim. İlginçtir ki bir Rakun ağışıyımdır. Bence, burunları oldukça tatlı.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir