1. Anasayfa
 2. İnternet

WhatsApp Mesaj Gitmiyor Sorunu - Gelmiyor Sorunu Çözümü✅

WhatsApp mesaj gitmiyor sorunu, WhatsApp mesaj gelmiyor sorunu nasıl çözülür? Bağlantı hataları nelerdir ve nasıl giderilir?

WhatsApp Mesaj Gitmiyor Sorunu – Gelmiyor Sorunu Çözümü✅
0

WhatsApp Mesaj Gitmiyor Sorunu ve WhatsApp Mesaj Gelmiyor Sorunu son zamanlarda sıkça karşımıza çıkmaya başladı. Bağlantı hataları nasıl giderilir?

WhatsApp Bağlantı sorunları, mesajların tek tik kalması, karşı tarafa ulaşmaması veya karşı taraftan mesajların gelmeme sorunu son zamanlarda artış göstermeye başladı. Söz konusu hatanın kaynağı telefon veya WatsApp sunucuları olabileceği gibi internet bağlantınız da olabilir.

WhatsApp mesaj gönderme ve alma sorunları ile ilgili sunacağımız çözüm yöntemlerini deneyerek sonuca anında ulaşabilirsiniz.

WhatsApp Mesaj Gitmiyor Sorunu ve Gelmiyor Sorunu Nasıl Çözülür?

WhatsApp Mesajlarınızın iletilmediğini birkaç farklı ifade ile anlayabilirsiniz. Söz konusu mesajların durumunu gösteren simgeler şu şekilde;

 • Tik Yok, Saat Simgesi Var: WhatsApp saat simgesi sorunu, mesajın henüz cihazınızdan WhatsApp sunucularına ulaşmadığı anlamına gelir. Yani, internet bağlantınızda ya da WhatsApp sunucularında sorunlar olabilir,
 • Tek Tik Kalan Mesaj: WhatsApp mesajlarının tek tik kalması. Mesajın siz tarafından başarılı bir şekilde WhatsApp sunucularına gönderildiğini ancak karşı tarafa ulaşamadığı anlamına gelir. Engelleme, internetinin kapalı olması gibi durumların göstergesi olabilir,
 • WhatsApp Kırmızı Ünlem İşareti❗:  WhatsApp kırmızı ünlem işareti, Saat şeklinde kalan mesajın bir süre daha gönderilmeye çalışıldıktan sonra zaman aşımına uğraması veya WhatsApp sunucularının çalışmadığı anlamına gelmekte.

Peki, söz konusu sorunlardan en az birini yaşıyorsak hangi adımları izlemeli? hangi çözüm yöntemlerini denemeliyiz?

1 – İnternet Bağlantınızı Kontrol Edin

WhatsApp mesaj gitmiyor sorunu veya mesaj gelmiyor sorunu oluşturan başlıca sebeplerden birisi internet bağlantınızın aktif olmaması olabilir. WİFİ ağınızın bağlantısının olmadığını düşünüyorsanız mesaj gönderme ve alma işlemlerini bir de Mobil Veri üzerinden deneyebilirsiniz.

Dilerseniz sadece Bağlantıyı açıp kapatarak yeni bir IP Adresi tanımlanmasını sağlayabilir ve bağlantının gelip gelmediğini kontrol edebilirsiniz.

2 – Telefonunuzu Uçak Moduna Alın

WİFİ Bağlantısı sağlamadığınız, internet paketiniz olduğu hâlde mesajlar gelmiyor ve gitmiyorsa telefonunuzun mobil verisini açıp kapatmak çözüm sağlamayacaktır.

Uçak moduna alma  ve uçak modundan çıkartma işlemleri mobil hattınız için yeni bir IP atanmasını sağlayacaktır. Mobil bağlantılarda uçak modunun açılıp kapanması pek çok WhatsApp sorununa çözüm sağlamaktadır.

3 – WhatsApp Sürümünüzün Güncel Olup Olmadığını Kontrol Edin

Her ne kadar WhatsApp sürümü mesajların alınması ve gönderilmesi konusunda sorunlar yaratmayacak gibi gözüküyor olsa da. WhatsApp mesaj gitmiyor sorunu ve gelmiyor sorunu hakkında başlıca sebep bu olabiliyor.

 1. Play Store veya App Store uygulamasını çalıştırın,
 2. Arama alanına WhatsApp yazın,
 3. Uygulamayı bulun ve mağaza sayfasını açın,
 4. Güncelle butonunun olup olmadığına bakın ve varsa güncelleyin.

Güncelleme işleminden sonra bağlantı hatalarının devam edip etmediğini kontrol edin ve tekrar mesaj göndermeye çalışın.

4 – WhatsApp Mobil Veri Sınırını Kapatın IOS ve Android Mobil Veri Sınırı Kapatma Nasıl Yapılır?

WhatsApp mobil veri sınırını açtığınızın farkında bile olmayabilirsiniz. İnternet bağlantısını sınırlayan mobil veri sınırı. sadece WİFİ değil, mobil veri bağlantılarını da tamamen sınırlandırmakta. Bu nedenle sınırın kaldırılması mesajların gelmesine ve gönderilmesine imkan tanıyabilir.

Söz konusu mobil veri sınırını Android bir cihazda kapatmak için izlemeniz gereken adımlar;

 1. Telefonunuzdan “Ayarlar” bölümüne giriş sağlayın,
 2. Ayarlar bölümünde biraz aşağıya inin ve “Uygulamalar” alanına giriş sağlayın,
 3. Açılan ekrandan Uygulamaları Yönet seçeneğine tıklayın,
 4. Açılan listeden WhatsApp’ı bulun ve üzerine tıklayın,
 5. Açılan ekrandan genellikle “Bağlantı Yöntemi” olarak yazan kısma tıklayın,
 6. WİFİ ve Mobil Veri seçeneklerinin yanında tik yoksa tik işaretini ekleyin ve telefonunuzu yeniden başlatın.

WhatsApp Mesaj Gitmiyor Sorunu Android

Mobil Veri Sınırı IOS’da Nasıl Kapatılır:

 1. IOS cihazınızdan Ayarlar bölümüne giriş sağlayın,
 2. Sayfanın en altına inin ve yüklü uygulamalar içerisinden WhatsApp’ı bulun, seçin,
 3. Uygulama ayarlarını değiştirme ekranına ulaşınca “Hücresel” seçeneğine tıklayın ve Mobil veri, WİFİ için seçenekleri aktif hâle getirin.

İlgili adımları uyguladıktan sonra telefonunuzu yeniden başlatmanız en iyi sonucu verecektir.

5 – Güç Tasarruf Modunu Kapatın ve Arka Planda Çalışma İzni Verin

WhatsApp Mesaj Gelmiyor sorunu veya WhatsApp Mesaj Gitmiyor sorununun oluşmasındaki en büyük etken. cihazınızın o an güç tasarrufu modunda oluyor oluşu olabilir. Güç tasarrufu dışarıdan gelen verileri ve gönderilen verileri kısıtlayarak ekstra güç tasarrufu sağlamakta.

Araç kutusunu kaydırarak yukarıdan veya aşağıdan açın. Pil tasarrufunu kapatın. Uygulamayı tekrar çalıştırın ve test edin. Sorununuz çözülmüşse ve bir daha aynı sorundan müzdarip olmak istemiyorsanız arka planda çalışma iznini uygulama için vermeniz gerekmekte.

 1. Telefonunuzdan Ayarlar bölümüne giriş sağlayın,
 2. Uygulamalar bölümüne gelin ve arka planda çalışma izni vermek istediğini uygulamaya tıklayın,
 3. Uygulama ayarları bölümünde yer alan “Güç tasarrufu” veya “Pil tasarrufu” bölümüne gelin ve tıklayın,
 4. Açılan seçeneklerden Kısıtlama Yok seçeneğini seçin ve güç tasarrufunu WhatsApp için kapalı konuma getirin.

WhatsApp Mesaj Gitmiyor Sorunu Güç Tasarrufu Kapatma

WhatsApp Bağlantınız Kontrol Ediliyor Sorunu Nedir?

WhatsApp mesaj gitmiyor sorunu veya gelmiyor sorunu konusunda sıkça yaşanan sorunlardan birisi de “Bağlantınız Kontrol Ediliyor” sorunudur.

Söz konusu sorun WhatsApp hesabınızın başka yerde açık olması durumunda gerçekleşebilmekte yani. Web.WhatsApp üzerinden hesabınızın açık olması söz konusu durumu yaşamanıza neden olabilir.

Bunun yanı sıra, WhatsApp sunucularında yaşanan sorunlar ya da kendi kişisel internet sorunlarınız yüzünden bu durum yaşanabilir. Sorunun sizden kaynaklı olup olmadığını görmek için WhatsApp çöktü mü sitesine girerek bağlantıyı kontrol etmeniz en doğrusu olacaktır.

 

İçerik üretmeyi seviyor. Teknolojiyi takip etmeyi ve hakkında içerikler oluşturmayı seviyorum. 2001 Doğumluyum ve 5 Yıldır SEO Alanında içerik üretiyorum. Kişisel bloglarım dışında Teknoloji alanındaki bloglarda aktif olarak içerik üretmeye devam etmekteyim. İlginçtir ki bir Rakun ağışıyımdır. Bence, burunları oldukça tatlı.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir