1. Anasayfa
 2. Online Dönüştürücüler

YouTube Playlist İndirme Nasıl Yapılır? Ücretsiz İndirme

YouTube Playlist İndirme Nasıl Yapılır? YouTube Toplu Playlist İndirme Uygulaması Windows. Android ve IOS'da Ücretsiz YouTube Playlist İndirme.

YouTube Playlist İndirme Nasıl Yapılır? Ücretsiz İndirme
0

YouTube Playlist İndirme Nasıl Yapılır? Ücretsiz şekilde YouTube playlistlerini indirin. .mp4 ve .mp3 formatında YouTube Playlist Nasıl İndirilir?

Playlist hazırlama konusunda Apple Music, Spotify gibi alternatif müzik kanallarını tercih etmiyor. YouTube Music gibi platformları tercih ediyor olabilirsiniz. Her ne kadar Premium abonelikler için Playlist indirme özelliği olsa da kimi zaman .mp3 dosyası şeklinde tüm müzikleri indirme ihtiyacı doğabiliyor.

Peki, YouTube Ücretsiz Toplu Playlist İndirme Nasıl Yapılır?

YouTube Playlist İndirme Nasıl Yapılır? Ücretsiz Playlist İndirme

Açık kaynak kodlama ile oluşturulmuş olan Ücretsiz YouTube Playlist indirme programı sayesinde tek tıklama ile tüm videoları indirebilir. .mp4 formatında indirebileceğiniz gibi .mp3 formatına da anında çevirebilirsiniz. Windows sürümü için anlatacağımız yöntemin Bilgisayar versiyonu kadar etkili olmasa da Mobil sürümü için de bir yöntemi var.

Windows Ücretsiz YouTube Playlist İndirme

 1. İlk olarak Buraya Tıklayın ve bilgisayarınızda eksikse Windows Runtime eklentisini bilgisayarınıza kurun (Programın çalışması için gerekli),
 2. Hemen ardından Buraya Tıklayın ve Github üzerinden YouTube Playlist Download uygulamasının en son sürümünü indirin,
 3. YouTube Playlist İndirme Nasıl Yapılır
 4. .Exe olarak indirilen uygulamayı çalıştırın ve ileri > ileri işlemleri ile kurulumunu gerçekleştirin,
 5. Kurlum işleminden sonra masaüstüne gelen simgeden programı çalıştırın,
 6. Program ilk çalıştırdığınızda İngilizce olarak gelecektir. Bunu düzeltmek için sol alt kısımda yer alan “Ayarlar” bölümüne tıklayın ve dil bölümünden Türkçe seçeneğini seçin,
 7. YouTube Playlist İndirme Türkçe
 8. Bir önceki ekrana dönün ve URL yapıştırma ekranının üzerindeki yani sol üst kısımdaki Seçenekler bölümüne giriş sağlayın,
 9. Açılan ekrandan tüm ayarları kendinize göre düzenleyin. Videoları dönüştürmek istediğiniz formatı seçin. .mp3 olarak indirmek istiyorsanız inen videoların dönüştürülme seçeneğini de aktif hâle getirin,
 10. YouTube Playlist İndirme Videoyu Dönüştür

Programın kurulumu ve ayarlaması bu adımlardan ibaret. Bu aşamadan sonra yapılması gereken tek şey Playlist hazırlamak veya hali hazırda olan Playlist’i programa ekleyerek indirmeyi başlatmak.

YouTube Playlist İndirme Nasıl Başlatılır

 1. YouTube üzerinden Playlist oluşturun veya hali hazırda bulunan Playliste giriş sağlayın,
 2. Playlistin linkini adres çubuğundan veya paylaş butonundan kopyalayın,
 3. YouTube Playlist İndirme Playlist Linki
 4. Kopyalama işleminden sonra YouTube Playlist İndirme uygulamasına geçiş sağlayın ve kopyaladığınız linki indirme alanına yapıştırıp “Enter” butonuna tıklayın,
 5. Bir süre Playlist’in hazırlanarak ekrana gelmesini bekleyin. Gelen ekrandan “İndir” butonuna tıklayın ve indirme işlemini başlatın,
 6. YouTube Playlist İndirme mp3 indirme
 7. İndirme işleminin tamamlanmasını bekleyin. Bu süre, indireceğiniz şarkı adetine ve internet hızınıza göre değişiklik gösterebilir,
 8. İndirme işlemi bittikten sonra bir süre kadar Videoların seçtiğiniz formata dönüşmesini bekleyin. Bu işlem bitmeden indirilen müzikler klasörde gözükmez,
 9. YouTube Playlist İndirme Dönüştürme Aşaması
 10. Dönüştürme aşamasının da tamamlanmasının ardından “Hedef Klasörü Aç” seçeneğine tıklayın ve müziklerinizin indirilip, dönüştürüldüğü klasöre ulaşın.

YouTube Playlist İndirme Dönüştürme Sonrası

Dönüştürme işlemleri bittikten sonra Playlist içindeki tüm videoların seçtiğiniz formata dönüştürülmüş hallerinin klasör içinde yer almaya başladığını görebilirsiniz.

Telefondan YouTube Playlist İndirme Nasıl Yapılır? Ücretsiz İndirme

Windows işletim sisteminde kullanabileceğiniz ve tamamen açık kaynak kodlar ile yazılmış olan Playlist indirme programının bir farklı versiyonunu mobil sürümde de kullanabilirsiniz.

Otomatik indirme özelliği olmayan web sitesi tüm Playlist şarkılarını tek tek dönüştürme zahmetinden sizi uzaklaştırarak indirmenize olanak sağlıyor.

Mobil sürümlerde toplu indirme özelliği yer almıyor olsa da tüm şarkları tek tek dönüştürme zahmetinden kurtaracak bir özellik olarak karşımıza çıkıyor.

IOS ve Android İçin YouTube Playlist Ücretsiz Nasıl İndirilir

 1. IOS ve Android fark etmeksizin. Buraya Tıklayın ve YouTube Playlist Downloader web sitesine giriş sağlayın,
 2. Karşınıza çıkan ekranda yer alan URL bölümüne indirmek istediğiniz Playlist’in linkini yapıştırın,
 3. Alt kısımda yer alan bölümden indirmek istediğiniz formatı seçin,
 4. Bir alt kısımda yer alan Download butonuna tıklayın ve Playlist’in yüklenmesini bekleyin,
 5. Playlist adınızın yanında yer alacak olan bir başka “Download” butonuna daha tıklayın,
 6. Sağ tarafta açılacak olan panelden dönüştürülmüş olan müzikleri indirmek için Download butonuna tıklayın ve indirme işlemini başlatın.

YouTube Playlist İndirme Mobilden Nasıl Yapılır

İndirme işlemi tamamlandıktan sonra bir sonraki şarkıya geçiş yaparak YouTube Playlist indirme sitesini tamamen ücretsiz şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

İçerik üretmeyi seviyor. Teknolojiyi takip etmeyi ve hakkında içerikler oluşturmayı seviyorum. 2001 Doğumluyum ve 5 Yıldır SEO Alanında içerik üretiyorum. Kişisel bloglarım dışında Teknoloji alanındaki bloglarda aktif olarak içerik üretmeye devam etmekteyim. İlginçtir ki bir Rakun ağışıyımdır. Bence, burunları oldukça tatlı.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir