1. Anasayfa
 2. Bilgi

Instagram Profil Fotoğrafları Neden Düz Renk Yapılıyor?

Instagram Profil Fotoğrafları Neden Düz Renk Yapılıyor?
0

Instagram Profil Fotoğrafları neden düz renk yapılıyor? Instagram hesaplarına yapılan saldırılar için alınan önlem ne kadar işe yarıyor?

Instagram hesap güvenliği konusu kötü niyetli kişilerin artması ile birlikte sürekli olarak sekteye uğruyor. Profil fotoğrafı kaldırma, Profil fotoğraflarını düz renk yapma akımı da tam olarak bu nedenle. Instagram hesabını güvene alma amacı ile yapılıyor.

Instagram hesabınızın kapatılması, çalınması, sahte hesap şikayetleri ile kapanmaması için profil fotoğrafını düz renk yapma tekniğini deneyebilirsiniz.

Instagram Profil Fotoğrafları Neden Düz Renk Olmalı?

Instagram profil fotoğrafı bulunan hesaplar kötü niyetli saldırganlar tarafından kolay hedef haline gelebiliyor. Öyle ki, kapatmak istenilen hesabın kılığına girebilmeyi Profil fotoğrafı ile başaran saldırgan hesaplar. Hesabı sizden çok sonra açmalarına rağmen onları taklit ettiğinizi öne sürerek hesabınızın kapatılmasını sağlayabiliyor.

Instagram sahte taklit şikayeti olarak bilinen hesap kapatma yönteminin hedefi olmamak için şu an yapılabilecek en doğru güvenlik önlemi. Profil fotoğrafınızı düz renk yapmak veya tamamen kaldırmak olacaktır.

Instagram profil fotoğrafları neden düz renk? Düz renk olması olması veya profil fotoğraflarının olmaması saldırganların hesaplarınıza yapabileceği saldırıların önüne geçebilmekte.

Instagram Taklit Hesap Saldırısından Nasıl Korunuruz?

Instagram taklit hesap saldırılarından korunmak isteyen yüksek takipcili hesaplar ilk olarak hesaplarını onaylatma yöntemini seçiyor.

Sonraki adımlarda güvenliği arttırmak için veya hesaplarını onaylatamadıkları durumlarda hesaplarının sahte şikayet ile kapatılmaması için profil fotoğraflarını düz renk yapıyorlar. Profil fotoğrafınızı kaldırmanın da etkili olabileceğini dile getirdik.

Instagram profil fotoğrafı nasıl kaldırılır?

 1. Instagram profil fotoğrafını kaldırmak istediğiniz hesaba giriş sağlayın,
 2. Sağ alt kısımda yer alan bölümden Profilinize giriş sağlayın,
 3. Açılan bölümde üst kısımda yer alan “Profili Düzenle” seçeneğine tıklayın,
 4. Açılan bölümden Profil fotoğrafınıza tıklayın ve “Profil Fotoğrafını Kaldır” seçeneğini seçin.

Instagram Profil Fotoğrafları Neden Düz Renk

Tüm işlemler bu kadar. Bu aşamadan sonra hesabınız sahte taklit bildirimine karşı korunmaya başlanacaktır. Ancak, profil fotoğrafını kaldırmak her zaman tam koruma sağlayamayabilir. Profil içeriklerinizin birebir kopyalanması da sizi tehlikeye sürükleyecektir.

Mümkün durumlarda Meta Verified aboneliği alınmalı ve hesabın gerçek sahibi olduğu kanıtlanmalıdır. Bunlar dışında uygulanabilecek bir başka yöntem ise kimlik bilgileriniz ile Instagram destek üzerinden hesabınızı kimlik onaylı hâle getirmek olacaktır.

Instagram Profil Fotoğrafları Neden Düz Renk Yapılır? Nasıl Yapılır?

Instagram Profil Fotoğrafları Neden Düz Renk YapılıyorIsntagram profil fotoğrafı neden düz renk yapılıyor konusunu detaylıca anlattık. Peki, Instagram profil fotoğrafınıza nasıl düz renk koyabilirsiniz?

Bunun için Fotoğraf indirme yönteminden yararlanabilirsiniz. Yazımızın içerisinde sizlere sunduğumuz Beyaz Fotoğrafı;

 • Üzerine basılı tutarak “İndir” seçeneği ile indirin,
 • Profil fotoğrafını düz renk yapmak istediğiniz hesaba giriş sağlayın,
 • Sağ alt kısımda yer alan bölümden Profil alanına giriş sağlayın,
 • Profili düzenle butonuna tıklayın,
 • Profil fotoğrafınıza tıklayın ve Profil fotoğrafı ayarla seçeneğine tıklayın,
 • Sitemizden indirdiğiniz Instagram Düz Renk fotoğrafını seçin ve Profil Fotoğrafınız hâline getirin.

Instagram Profil Fotoğrafları Neden Düz Renk

Instagram söz konusu işlemlerden sonra ilgili şikayetleri değerlendirmek için yeterli karşılaştırmayı sağlayamadığı için hesabınızın kapatılmasının da önüne geçecektir.

Instagram Kimlik Onayı Nasıl Yapılır? Meta Verified Nasıl Alınır?

Instagram Profil Meta Verified Nasıl Alınır Instagram Profil Fotoğrafları Neden Düz RenkInstagram hesabınızın asılsız şikayetler ile kapatılmasının önüne geçebilmek için hesabınızı kimlik onaylı hâle getirebilirsiniz. Instagram profil fotoğrafları neden düz renk yapılıyor başlığındaki çözümden farklı olarak bu çözüm de tercih edilebilir.

Instagram mavi tik, bir diğer adı ile Meta Verified satışını sadece gerçek olarak kabul ettiği hesaplar için gerçekleştiriyor. Bu nedenle, Mavi tiki ilk sizin almanız durumunda hesabın gerçek olduğu teyit edilecektir.

 • Hesabınızdan ikili kimlik doğrulamayı etkinleştirin,
 • Abonelik işleminin gerçekleştirilmesinin ardından kullanıcı adı ve doğum tarihinizi düzenleyemezsiniz bu nedenle ilgili düzenlemeleri gerçekleştirin,
 • Abone olurken sorun yaşamamak için mobil uygulama üzerinden ilerleyin

Tüm gereklilikleri karşıladıktan sonra mobil üzerinden Instagram mavi tik alarak hesabınızı korumak için ilgili adımları takip etmelisiniz;

 1. Doğrulamak istediğiniz hesaba mobil uygulama üzerinden giriş sağlayın,
 2. Sağ altta yer alan bölümden Profilinize giriş sağlayın,
 3. Sol üst kısımda yer alan üç çizgiye tıklayın,
 4. Sayfanın biraz altında yer alan ve “Meta Verified” olarak karşınıza çıkacak olan seçeneğe tıklayın,
 5. Daha önce onay almaya hak kazanmamışsanız ve bekleme listesine girmemişseniz “Bekleme listesine katıl” seçeneğine tıklayın.

Instagram Meta Verified Nasıl Alınır

Aksi durumda. Abonelik oluştur butonuna tıklayın ve ödeme bilgilerinizi girerek devam edin. Ödeme işlemlerinden sonraki gün Instagram hesabınız otomatik olarak onaylanarak Mavi Tik özelliğine kavuşacaktır.

Bu süreçte, hesabınızın kritik ayarları ile oynamamanız en doğrusu olacaktır.

Instagram Meta Verified Abonelik Ücreti Ne Kadar?

Instagram Profil fotoğrafları neden düz renk konusunda, profil fotoğrafınızı değiştirmeden güvenlik önlemli alabileceğiniz farklı bir konudan daha bahsettik. Ancak, ilgili yöntemi uygulayabilmek için bir miktar ücret ödemeli ve hesabınızı onaylatmalısınız.

Güncel Instagram Mavi Tik Ücretleri Ne Kadar?

 • Web sürümü için: 280,00TL,
 • Android sürümü için: 280,00TL,
 • IOS Sürümü için: 300,00TL~.

IOS sürümünden abone olacak kullanıcılar Apple tarafından alınan komisyonlar nedeni ile farklı ücretlendirmeler ile karşılaşabilirler ancak ortalama olarak 300TL değerinde aylık ödeme gerçekleştirilmesi gerekmekte.

İçerik üretmeyi seviyor. Teknolojiyi takip etmeyi ve hakkında içerikler oluşturmayı seviyorum. 2001 Doğumluyum ve 5 Yıldır SEO Alanında içerik üretiyorum. Kişisel bloglarım dışında Teknoloji alanındaki bloglarda aktif olarak içerik üretmeye devam etmekteyim. İlginçtir ki bir Rakun ağışıyımdır. Bence, burunları oldukça tatlı.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir