1. Anasayfa
 2. Bilgi

Snapchat Silinen Fotoğrafları Geri Getirme Nasıl Yapılır?

Snapchat Silinen Fotoğrafları Geri Getirme Nasıl Yapılır?
0

Snapchat silinen fotoğrafları geri getirme yöntemleri ile yanlışlıkla sildiğiniz fotoğraf ve videoları sorunsuz bir şekilde geri getirebilirsiniz.

Snapchat fotoğraflarınızı kaydetmeniz durumunda otomatik olarak kendi veri tabanına kaydeder. Söz konusu fotoğrafları galerinizden silseniz dahi bu alanda tekrar bulabilir ve indirebilirsiniz. Ancak, ilgili alanda görsellerinizin kaybolması durumunda da deneyebileceğiniz bazı yöntemler bulunuyor.

Özellikle, fotoğrafı daha önce cihazınıza kaydetmişseniz Snapchat üzerinden silinen fotoğraf ve videolarınızı kolaylıkla kurtarabilirsiniz.

Snapchat Silinen Fotoğrafları Geri Getirme Yöntemleri Nelerdir?

Snapchat silinen fotoğrafları geri getirme yöntemleri arasında doğrudan programsız yöntemler bulunduğu gibi bazı yazılımlar yüklemeniz gereken durumlar da olabilir. Sırası ile öncelikle yükleme işlemi gerektirmeyen, Snapchat üzerinden gerçekleştirilebilecek yöntemleri ele alalım;

Snapchat Galerisi Üzerinden Silinen Fotoğrafları Kurtarmak

Fotoğrafı galerinize kaydetmiş ancak galerinizden silindiği için tamamen silinmiş sanıyor olabilirsiniz. Snapchat üzerinden galeriye kaydedilen fotoğraflar Snapchat galerisinde depolanarak saklanır. Snapchat galerisine ulaşmak ve ilgili fotoğrafı aramak için;

 1. Snapchat uygulamasını çalıştırın,
 2. Kamera bölümüne tıklayın ve kamerayı açın. Sol alt bölümde yer alan “Galeri” simgesine tıklayın,
 3. Çıkan fotoğraflar arasından silinen fotoğrafınızın varlığını kontrol edin ve üzerine tıklayın,
 4. Sağ alt kısımda yer alan “galeriye kaydetme” seçeneği ile fotoğrafı kuratarın.

Bu yöntemin çalışabilmesi için daha önce fotoğrafı veya videoyu galerinize kaydetmiş olmanız gerekiyor. Yöntemin çalışmaması durumunda bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

Snapchat Data Recovery Klasörü ile Silinen Fotoğrafı Geri Getirmek

Daha önce fotoğrafı Snapchat üzerinden galerinize kaydettiniz ancak galeriniz ve Snapchat galerisi üzerinden sildiniz mi? ilgili adımları takip ederek silinen fotoğrafları geri getirme şansınız hâlâ bulunuyor;

 1. Telefonunuzdan dosya yöneticisi uygulamasına giriş sağlayın,
 2. Dahili depolama alanına geçiş sağlayın,
 3. Android klasörüne ve hemen ardından “Data” Klasörüne giriş sağlayın,
 4. Data klasörü içerisinde yer alan “com.snapchat.android” klasöre tıklayın ve içine girin,
 5. Açılan klasör içerisinde “received_image” adında bir klasörün yer alıyor olması oldukça önemli. İlgili klasörün var olması durumunda klasöre tıklayın ve açın.

received_image” bölümü içerisinde yer alan görseller galeriniz ve Snapchat galerisi üzerinden silinen ancak cihazınızda ön bellek olarak kalan görsellerdir. İlgili bölüm içerisinde yer alan fotoğraflar normal fotoğraflardan kalite olarak daha düşük boyutta olabilir.

Yöntem şuan için sadece Android cihazlarda çalışmakta ek olarak Snapchat uygulaması silinir ve yeniden yüklenirse burada yer alan fotoğraflar tamamen silinir.

IOS iCloud Üzerinden Snapchat Silinen Fotoğrafları Getirme

Snapchat silinen fotoğrafları geri getirme konusunda IOS cihaz için çözüm arıyorsanız. Otomatik yedekleme ayarınızın açık olması silmiş olduğunuz görseli geri getirmeniz için önemli olabilir.

Snapchat üzerinden çekilen fotoğraf galeriye kaydedilmişse. Snapchat üzerinden silinse dahi 40 gün içerisinde IOS cihazlarda tekrar kurtarılabilir. Kurtarabilmek için ilgili adımları takip etmeniz yeterli olacaktır;

 1. Buraya tıklayın ve iCloud sitesine Apple ID’niz ile giriş sağlayın,
 2. Giriş işleminden sonra karşınıza çıkan ekrandan ortada yer alan “Fotoğraflar” seçeneğine tıklayın,
 3. Snapchat silinen fotoğrafları geri getirme
 4. Açılan fotoğraflar bölümünde genellikle sol menüde yer alan “Son Silinenler” seçeneğine tıklayın ve 40 gün içinde sildiğiniz fotoğraf, videoları görüntüleyin.

Kurtarmak istediğiniz fotoğraf ve videolara tıklayın, seçim işlemini gerçekleştirin ve sağ üst kısımda yer alan “Kurtar” seçeneğine tıklayın. İşlemlerin ardından fotoğraf ve videolarınız kurtarılacaktır.

Android Google Fotoğraflar ile Snapchat Silinenleri Getirme

Snapchat silinen fotoğrafları geri getirme konusunda iCloud üzerinden destek alabileceğiniz gibi Android işletim sistemine sahip olan bir telefonda ise hem Galeriniz hem de Google Fotoğraflar üzerinden destek alabilirsiniz.

Google Fotoğraflar, cihazınızdan silinen fotoğraf ve videoların 30 gün içerisinde kurtarılmasına imkan veriyor. Yani, silinenler bölümünden fotoğraf ve videolarınız silinmemişse geri kurtarma şansınız her zaman bulunuyor. Bunun için ilgili adımı takip etmeniz yeterli olacaktır;

 1. Google Fotoğraflar uygulamasını veya telefonunuzdaki Galeri uygulamasını çalıştırın,
 2. Sağ üst kısımda yer alan üç çizgiye tıklayın ve “Çöp Kutusu” seçeneğine dokunun,
 3. Açılan bölümden 30 gün olmadan önce silinmiş fotoğrafları, videoları görüntüleyin ve kurtarmak istediklerinizin üzerine basılı tutun,
 4. Seçim işleminin ardından Sağ Alt kısımda yer alan “Kurtarma” seçeneğine tıklayın ve fotoğraf, videoların kurtarılmasını bekleyin.

snapchat silinenleri geri getirme google fotoğraflar

Söz konusu silinenleri geri getirmek yerine tamamen silmek istiyorsanız ilgili adımları takip ettikten sonra Çöp kutusu bölümünden tekrar silmeniz yeterli olacaktır.

Telefonda Silinen Fotoğrafları Geri Getirme konusunda daha detaylı rehbere erişmek ve diğer Fotoğraf/Videolarınızı geri getirmek için web sitemizdeki ilgili yazıyı okuyabilirsiniz.

İçerik üretmeyi seviyor. Teknolojiyi takip etmeyi ve hakkında içerikler oluşturmayı seviyorum. 2001 Doğumluyum ve 5 Yıldır SEO Alanında içerik üretiyorum. Kişisel bloglarım dışında Teknoloji alanındaki bloglarda aktif olarak içerik üretmeye devam etmekteyim. İlginçtir ki bir Rakun ağışıyımdır. Bence, burunları oldukça tatlı.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir