1. Anasayfa
  2. Bilgi

Siyah Beyaz Fotoğrafları Renklendirme (Programsız)

Siyah Beyaz Fotoğrafları Renklendirme (Programsız)
3

Bu yazımızda siyah beyaz eski fotoğrafları herhangi bir program indirme, kurma, öğrenme gibi zahmetlere katlanmadan, photoshop gibi yazılımlara bulaşmadan, programsız bir şekilde, sadece bir dakika içinde nasıl renklendirebileceğimizi anlatacağım, yöntem oldukça kolay, sadece siyah beyaz fotoyu yükleyip, renklisini indiriyoruz. Bu işlem için bir web sitesi bize yardımcı oluyor. Üstelik bu yöntem ile fotoğraf üzerindeki kusurlar da gideriliyor.

Siyah beyaz fotoğrafları ücretsiz renklendirme

Öncelikle bu bağlantıya tıklayıp siteyi açıyoruz, bu işlem için herhangi bir üyelik, ödeme vs. gerekmiyor. işlemler çok kısa ve oldukça basit. Siteyi açtığımızda, aşağıdaki gibi bir sayfa bizi karşılıyor bu sayfada select a photo butonuna tıklıyoruz, bu butona tıkladığımızda resim seçebileceğimiz bir ekran açılacak;

Açılan ekrandan renklendirmek istediğiniz fotoğrafı seçin ve onaylayın, fotoğraf seçimini yaptığınızda seçtiğiniz renksiz fotoğrafın renklendirme işlemi başlayacak, bu işlem bir dakikadan az sürüyor ve site sizi aşağıdaki gibi bir ekranla, sürecin devam ettiği şeklinde bilgilendiriyor;

işlem sırasında, fotoğraftaki bozulmalar kusurlar giderilmeye çalışılıyor, ardından fotoğraf renklendirilip, bir sonraki sayfa açılıyor, aşağıda göreceğiniz bu sayfadan renklendirilmiş fotoğrafı indirebiliyorsunuz.

Bu sayfada download yazılı butona tıklayıp, renklendirilmiş fotoğrafı indirebilirsiniz. Dilerseniz send by email seçeneği ile işlenmiş olan fotoğrafı bir e-posta adresine gönderebilir ya da to cloud seçeneği ile bulut depolama hesabınıza yükleyebilirsiniz. Yeni bir fotoğrafı renklendirmek için altta yer alan process another photo linkine tıklamanız yeterlidir.

Püf Noktalar

Fotoğraf işleme süreci tamamen yazılımsal gerçekleşiyor, işlem sonunda size üç adet fotoğraf sunuluyor, bu fotoğraflardan biri siyah beyaz ve sadece kusurları giderişmiş diğeri, hem kusurları giderilmiş ve renklendirilmiş, üçüncü ise renklendirilmiş fakat kusur giderme işlemi yapılmamış oluyor. İşlem yazılımsal ilerlediği için, en iyi seçeneği belirleyip indirmek size bırakılmış, kusur giderme işlemi bazen olması gereken şeyleri kusur olarak alğılayabiliyor, bu nedenle en iyisini seçebilmeniz için, size birçok seçenek sunulmuş.

Fotoğrafların orijinali yüksek kaliteliyse, renklendirme işlemi sonucu elde edeceğiniz sonuçta kaliteli olacaktır. İnsanlı fotoğraflar daha başarılı renklendiriliyor, sadece manzara gibi fotoğraflar görece daha kötü renklendirilmiş oluyor. Fakat ben bu yazıyı hazırlarken bile sistem kendini güncelleyip, mükemmelleştirmeye çalışıyor, her geçen gün daha kusursuz bir hal alacaktır.

Renklendirdiğim Fotoğraf ve Orijinali;

Eskiden bu gibi işlemler oldukça zorlu ve uğraştırıcıydı, sadece profesyoneller ilgilenebiliyordu, gelişmiş yazılımlar ve bu yazılım için tecrübe ve kullanım bilgisi gerekiyordu, şimdi ise tek tıkla işlemi bir kaç saniyede, herhangi bir kişi gerçekleştirebiliyor. Teknolojik gelişmeler bakalım bizlere daha ne gibi güzel fırsatlar sunacak…

(11 nisan 2020 tarihinde bu yazı güncellendi. Vermiş olduğum site bağlantısı farklı bir sayfaya taşınmış, güncel sayfa bağlantısı eklendi. Şimdilik sistem sorunsuz çalışıyor, erişim problemi yaşarsanız lütfen yorum yazarak bize bildirin.)

Siyah beyaz fotoğrafları renklendirme sitesi: 9may.mail.ru/restoration/

Bu yazımız ilginizi çekebilir:

Bir fotoğraftan istenmeyen herhangi bir nesne nasıl kaldırılır? Fotoğrafı bozmadan, fotoğraftan bir kişiyi veya objeleri silmeniz mümkün. Örneğin güzel bir manzarayı bozan bir elektrik direği veya fotoğrafınıza yanlışlıkla giren, istenmeyen kişileri nasıl kaldırabilirsiniz? Oldukça kolay, ilgili yazımıza ulaşmak için: Fotoğraftan İstenmeyen Objeleri Kaldırma Programsız!

Yeni yazımıza mutlaka göz atın, sonuçlar inanılmaz. Bulanık bir fotoğrafı netleştirmek artık mümkün: Bulanık Bir Fotoğrafı Netleştirme

Bir fotoğrafın arkaplanını silmek, saydamlaştırmak veya değiştirmek isterseniz bu yazımıza göz atın: Fotoğraf Arka Plan Silme Programsız!

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (3)

  1. güzel

  2. 20/10/2022

    Çok iyi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir