En Uygun Altyapısız İnternet Seçenekleri
0

Son zamanlarda özellikle evde eğitim nedeniyle internet kullanım ihtiyacı arttı, birçok kişi altyapı sorunu yaşıyor, şehirlerin merkezi konumlarında bile, özellikle yeni yapılmış binalarda telefon altyapısı olmadığından fiber, adsl-vdsl, kablolu internet aboneliği sağlanamıyor. Bu nedenle insanlar çeşitli alternatiflere yöneliyorlar, bunlardan en uygunu, telefon şebekesi üzerinden internet sağlayan, altyapı gerektirmeyen sistemler. Bunun için tüm operatörler çeşitli çözümler sunuyor. Bunlar içinde en uygunlarını seçebilmeniz için sizlere toplamış olduğumuz bilgileri sunuyoruz.

 

Turkcell’in Sunduğu Altyapısız İnternet Tarifeleri ve Fiyatları:

100 Gb 4.5G İnternet aylık 129.90 TL
50 Gb 4.5G İnternet aylık 159.90 TL
200 Gb 4.5G İnternet aylık 199.90 TL
​500 Gb 4.5G İnternet aylık 399.90 TL
10 Mbps Sınırsız aylık 199.90 TL
20 Mbps Sınırsız aylık 299.90 TL

 

Detaylı bilgi için bu sayfaya gözatabilirsiniz. Limitsiz paketlerde hızın daha yavaş olduğunu ve limitsiz paketlerin adil kullanım limitlerinin bulunduğunu unutmayın.

 

Vodafone’un Sunduğu Altyapısız İnternet Tarifeleri ve Fiyatları:

150gb aylık 99.90 TL
200gb aylık 129.90 TL
Limitsiz aylık 169.90 TL

 

Detaylı bilgi için bu sayfaya gözatabilirsiniz. Limitsiz paketlerde hızın daha yavaş olduğunu ve limitsiz paketlerin adil kullanım limitlerinin bulunduğunu unutmayın.

 

Türktelekom’un Sunduğu Altyapısız İnternet Tarifeleri ve Fiyatları:

100GB taahhütlü aylık 135 TL
Wifi Modemli 100GB taahhütlü aylık 150 TL

Türktelekom daha düşük internet paketleri için de seçenekler sunuyor tümüne ulaşmak için bu sayfaya göz atabilirsiniz.

 

En iyi Seçenek Hangisi?

Bu soruyu birçok faktör etkiliyor. Önemli olan yaşadığınız binada telefon şebekesinin iyi çekmesidir, örneğin vodefone bulunduğunuz binada iyi çekiyor ve internete hızlı bağlanıyorsa alacağınız hizmet kaliteli olacaktır. Çünkü her şebeke 4.5g gibi hızlı erişim teknolojilerini sağlamıyor. Zaten başvuru esnasında adres bilgilerinizi girdiğinizde adresinizde hızlı ve yeterli erişim sağlanmıyorsa bunu size bildiriyorlar.

Bu paketlerin çogu sözleşmeli, yani belirli bir süre, örnek olarak 1 yıl boyunca iptal etmemeyi şart olarak sunuyorlar ve bu süre doluncaya kadar iptal ederseniz bir miktar para cezası ödemeniz gerekiyor, bu durumun sizin açınızdan avantajı ise, sözleşme süresi boyunca fiyat sabit kalıyor, zam yapılmıyor.

Aldığınız pakete modem dahil mi değil mi buna dikkat edin. Bu hizmetler için modem cihazı gerekiyor, bazı paketlere modem dahilken bazıları modem içermiyor.

Bu seçeneklerde en uygun fiyatı vodafone sunuyor, en sağlam altyapıyı turkcell sunuyor, en fazla seçeneği turktelekom sunuyor.

Sınırsız paketlerin hızı daha yavaş. 10-15-20 mbps gibi hızlar sunuluyor. Kotalı paketlerde kota var ama hız sınırı yok 4.5g ile 60mbps hızları görebiliyorsunuz. Ayrıca sınırsız paketlerin sadece adı sınırsız, adil kullanım kotaları var örnek olarak vodafone sınırsız paketi 500gb ile sınırlıdır, bunların detayları sayfalarında yazıyor. Bu durumlara dikkat edip ihtiyacınıza en uygun paketi seçmelisiniz.

Yakın zamanda arkadaşım çocuklarının eba ile uzaktan eğitimlerini sağlamak için, vodafone operatöründen redbox isimli altyapısız internet hizmeti satın aldı, bu paketi birlikte seçtik. Seçmemizin sebebi, fiyatının en uygun olması ve binada, vodafone şebekesine yakın ve 4.5g hizmetinin sağlanabiliyor olmasıydı.

Bu konuda deneyimlerimi yazdım, aşağıdaki bağlantıdan inceleyebilirsiniz;

Vodafone RedBox Alınır Mı? Altyapısız İnternet Tecrübelerim

Sormak istediğiniz soruları aşağıya yorum yazarak bizimle paylaşabilirsiniz.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir