1. Anasayfa
 2. Bilgi
Trendlerdeki Yazı

Disney Plus Televizyona Nasıl Yüklenir?

Disney Plus Televizyona Nasıl Yüklenir? Kolay Yolu 2023
Disney Plus Televizyona Nasıl Yüklenir?
0

Disney Plus Televizyona Nasıl Yüklenir? Son zamanlarda en popüler uygulamalardan birisi olan Disney Plus, geniş dizi ve film içerikleri ile dikkatleri çekmeye devam ediyor. Popüler dijital yayın platformlarından birisi olan ve kütüphanesinde yer alan içerikleri ile dikkatleri üzerine çeken Disney Plus televizyon üzerinden izlemek isteyen kişiler Disney Plus televizyona nasıl yüklenir sorusunun cevabını merak etmektedir.

Disney Plus Televizyona Nasıl Yüklenir?

Geçtiğimiz senelerde birbirinden fazla tanıtımlarıyla gündeme gelen ve nihayet 14 Haziran günü yayın hayatına başlayan Disney’in dijital platformu olan Disney+ Türkiye‘de de birçok kullanıcı tarafından tercih edildi. Bu şekilde Netflix gibi dijital platformlar başta olmak üzere bilinen birçok ücretli dijital yayın servislerinden birisi de bu uygulama oldu.

Disney+, geniş yayın kategorisine sahip bir dijital yayın platformudur. İçerisinde Disney, Pixar, Marvel, Star Wars, National Geographic gibi özgün yayın kanalları yer alırken aynı zamanda da çok daha fazlasına ait içerikler yer almaktadır.

Disney+, bilinen üyelik paketi alanında kullanıcılarına çeşitli farklılıklar sunuyor. Bu farklılıklar;

Kullanıcıların farklı bir yerde izleyemeyecekleri orijinal içerikler bulunan bu uygulamada gişe filmleri, çokça tercih edilen diziler ve programlar, kısa filmler ve belgeseller içermektedir.

 • Bu uygulamanın bir diğer özel yanı 10 cihaza ve 7 ayrı profile kadar sınırsız indirme sağlar
 • Televizyon ve telefon fark etmeksizin uyumlu cihazlar içinde hiçbir ek ücret ödenmeksizin 4K UHD çözünürlük içinde Dolby Vision ve Dolby Atmos desteğiyle izleme imkanı sağlar
 • Özel çocuk profilleri içerip kapsamlı bir ebeveyn kontrol sistemi bulunur
 • Aynı zamanda 4 farklı ekranda izleme imkanı sunar
 • GroupWatch özelliği ile 6 farklı kişiyle aynı anda uzaktan izleme imkanı sunar
Disney Plus Televizyona Nasıl Yüklenir?
Disney Plus Televizyona Nasıl Yüklenir?

Disney Plus Televizyona Nasıl Yüklenir?

Disney Plus birçok cihaz ile uyumludur. Bunlar içinde telefon, televizyon ve tablet gibi cihazlar bulunmaktadır. İnternete uyumlu olan ve 2016 sonrasını kapsayan bu tür model televizyonunuz var ise Disney Plus uygulamasını dilediğiniz şekilde indirebilirsiniz. Burada yer alan uygulamayı indirmek için birkaç adımı izlemeniz gerekiyor. Bu adımlar şu şekildedir;

 • İlk olarak televizyonun uygulama mağazasına giriş yapın.
 • Burada arama alanına Disney Plus yazın.
 • Bu sekme içinde Disney Plus’ın sayfasını görüntüleyin.
 • Daha sonra uygulamayı indirdikten sonra yükleyin.

Disney Plus’ı televizyonda izlemek için uygulamanız gereken birden fazla adım bulunuyor. Özellikle herhangi bir ek cihaza gerek duymadan Disney Plus’ı televizyona yüklemek için kesinlikle bir akıllı televizyona sahip olmanız gerekmektedir.

Daha sonra akıllı televizyonunuzun uygulama mağazasına giriş yapın. Arama alanına Disney Plus yazıp aratın. Arama sonuçları içinde söz konusu olan dijital yayın hizmetinin simgesine tıklayın. Açılan sayfada uygulamayı indirin. Artık siz de televizyonunuzda Disney + izleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Binance Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Silinir? 

Akıllı Olmayan Televizyonlara Disney Plus Yükleme Adımları Nelerdir?

Akıllı olmayan cihazlarda Disney+ uygulaması ile televizyon izlemek için aynı zamanda Android TV Box cihazı satın alabilirsiniz. Android TV Box cihazı televizyonları daha çok akıllı televizyona dönüştürerek internette gezinmesine ve uygulamaların da kullanılmasına yardımcı olmaktadır.

Burada söz konusu olan cihazı televizyona bağlayın. Bunu yaptığınız zaman bir kurulum adımlarını izlemeniz gerekir. Daha sonra kurulum aşamasını tamamladıktan sonra Google Play Store adlı uygulama mağazasına giriş yapın. Mağaza kısmından Disney Plus uygulamasını bulun ve daha sonra uygulamayı bulup yükleyin.

Yükleme işlemi adımlarından sonra da uygulamaların listelenmiş olduğu ekranda Disney+ görünecektir. Uygulama simgesinin üzerine tıkladıktan sonra uygulamayı açabilirsiniz. Üyelik bilgilerinizi yazdıktan sonra hesabınıza giriş yapın.

Disney Plus Televizyona Nasıl Yüklenir?
Disney Plus Televizyona Nasıl Yüklenir?

Disney + televizyona yükleme adımları kısaca ele alacak olursak;

 • Herhangi bir satış platformu üzerinden iyi bir Android TV Box satın alın.
 • Aldığınız Android TV Box cihazını USB kablosu ile beraber televizyona bağlayın.
 • Bu aşamada cihazın kurulum sürecini tamamlayın.
 • Daha sonra uygulama mağazasını görüntüleyin.
 • Bu kısımdan Disney Plus uygulamasını seçin.
 • Bu aşamada uygulamayı indirip kullanmaya başlayabilirsiniz.

Disney Plus uygulamasını televizyonlara indirmeniz için öncelikle akıllı televizyonunuz internete bağlı olmalıdır. Burada bahsedilen Disney Plus uygulamasını televizyona yükleme adımları için öncelikle cihazınızın 2016 sonrasında üretilmiş olması ve web3.0 internet gücüne sahip olması gerekmektedir. Aksi halde Disney Plus uygulamasını televizyonunuzda bulamazsınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir