1. Anasayfa
  2. Bilgi

Fotoğraf Arka Plan Silme (Programsız)

Fotoğraf Arka Plan Silme (Programsız)
0

Herhangi bir fotoğrafın arka planını silerek, saydam bir yüzeye oturtmak artık oldukça kolay. Bu işlemi online olarak, hiçbir program kullanmadan birkaç saniye içinde nasıl gereçekleştirebileceğinizi bu yazımızda görsellerle anlattım. Bu işlemi yapmak için herhangi ek bir bilgiye sahip olmanız, photoshop vb. yazılım kullanmanız gerekmiyor. İşlemleri android veya ios, internete bağlanabilen herhangi bir telefondan vaya bilgisayarınızdan yapabilirsiniz. Hadi gelin inceleyelim;

Bir fotoğrafın arka planı nasıl kaldırılır?

Yapacağımız işlem için bir program, uygulama vs. indirmeniz gerekmiyor sadece bu bağlantıyı tarayıcımızda açıyoruz;

remove.bg

Bizi görseldeki gibi bir sayfa karşılıyor,

 

Burada Upload Image yazan mavi butona tıklayıp, arkaplanını silmek istediğimiz fotoğrafı seçiyoruz.

 

 

Eklediğiniz fotoğrafın arka planı otomatik olarak kaldırılıp, saydamlaştırılıyor. Saatlerce detayları işaretlemeniz, fotoğraf üzerinde işlem yapmanız gerekmiyor, yapay zeka fotoğrafı sizin yerinize işliyor. Bu sayfada Download yazan mavi butona tıklayıp arkaplanını değiştirdiğiniz fotoğrafı ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz. Bu işlemi yapmak için üye olmanız, ücret ödemeniz gerekmiyor, sadece siteye girin ve işleminizi yapın, hepsi bu kadar. Ek olarak, sağ üstteki edit butonu size birçok seçenek sunuyor.

Fotoğrafın arka planını nasıl değiştirebilirim?

Buraya kadar yaptığımız işlem fotoğraftan arkaplanı kaldırıp, saydam bir arkaplan sağladı. Peki arkaplana yeni bir fotoğraf ekleyip, arkaplanı kendimiz belirleyebilir miyiz? Evet. Bir üst resimde bahsettiğim edit seçeneğine tıklayalım. Bu seçenek bize fotoğraf üzerinde ince işçilik yapmak için bazı araçlar sunduğu gibi, arka plan blurlama, arka plana düz renk koyma, arka plana fotoğraf ekleme gibi seçenekler de sunuyor.

 

 

Bu sayfada bize sunulan hazır arka plan şablonlarını seçebilir veya Select Photo butonuna tıklayıp, kendi belirlediğimiz bir arka planı yükleyebiliriz.

Gördüğünüz gibi işlemler oldukça kolay. Herhangi bir program yüklemeden, istediğimiz fotoğrafın arka planı üzerinde işlemler yapmamıza olanak sağlayan bu online araç oldukça kullanışlı.

Eğer herhangi bir sorun yaşarsanız, yardıma ihtiyacınız olursa yorum yazıp bize iletebilirsiniz.

İlginizi çekebilir:

Bulanık Bir Fotoğrafı Netleştirme

Fotoğraftan İstenmeyen Objeleri Kaldırma Programsız!

Siyah Beyaz Fotoğrafları Renklendirme Programsız!

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir