1. Anasayfa
  2. Bilgi
Trendlerdeki Yazı

WhatsApp Gelen Fotoğraf Kalitesi Yükseltme

WhatsApp Gelen Fotoğraf (Görüntü) Kalitesi Yükseltme Nasıl Yapılır? 2023
WhatsApp Gelen Fotoğraf (Görüntü) Kalitesi Yükseltme Nasıl Yapılır?
0

WhatsApp Gelen Fotoğraf (Görüntü) Kalitesi Yükseltme Nasıl Yapılır? Uzun zamandır hayatımızda var olan ve iletişim konusunda en çok tercih edilen Whatsapp, yazılı mesajların dışında fotoğraflı mesajlar için de en çok kullanılan seçenekler arasında yer almaktadır. Örneğin karşı taraftan beklediğiniz bir resim veya fotoğraf varsa bahsi geçen bu platformu kullanarak sizlere fotoğrafı göndermesini söyleyebilirsiniz. Ancak bazı durumlarda tarafınıza ulaşan fotoğrafın görüntü kalitesinde bozulmalar da meydana gelebilir.

WhatsApp Gelen Fotoğraf (Görüntü) Kalitesi Yükseltme

Tam da bu noktada Whatsapp fotoğraf kalitesi yükseltme  için ne gibi adımların uygulanabileceği pek çok kişi tarafından araştırılan bir konu olarak ön plana çıkmaktadır. Bunun için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Aşağıda sıralanan adımları uyguladığınızda tarafınıza gönderilen içeriklerin çok daha kaliteli bir görüntüye sahip olacağını görebilirsiniz.

  • Burada yapacağınız ayarlamalar için uygulama ayarlarını, yani Whatsapp ayarlarını açmanız gerekmektedir.
  • Daha sonra saklama alanı ve veriler kategorisine tıklayın.
  • Burada yer alan medya yükleme kalitesini seçin ve en yüksek kalite modunu aktif hale getirin.

Sıralanan bu adımları uyguladığınızda karşıdan alacağınız fotoğraflar artık çok daha yüksek bir kaliteye sahip olacaktır.

WhatsApp Gelen Fotoğraf (Görüntü) Kalitesi Yükseltme Nasıl Yapılır?
WhatsApp Gelen Fotoğraf (Görüntü) Kalitesi Yükseltme Nasıl Yapılır?

Whatsapp’ta Yüksek Kaliteli Fotoğraf Atmak Nasıl Yapılır?

Bir önceki başlıkta açıklanan duruma benzer olarak kişinin karşı tarafa kaliteli fotoğraf göndermesi de nasıl olacağı konusunda sıklıkla ele alınmaktadır. Konu hakkında Whatsapp’ta yüksek kaliteli fotoğraf gönderme için uygulamanız gereken adımlar oldukça basit olacaktır.

Bunun için direkt olarak galeriden veya Whatsapp fotoğraf kısmından karşı tarafa fotoğraf gönderimi sağlanmamalıdır. Bunun yerine dosya gönderme seçeneğine tıklanmalı ve atılmak istenen fotoğraflar dosya formatında karşı tarafa ulaştırılmalıdır. Uygulanan bu adımlar sayesinde karşı tarafa ulaşan fotoğrafların çok daha yüksek görüntü kalitesine sahip olduğunu görebilirsiniz.

Aynı zamanda bir önceki başlıkta açıklanan özelliklerin aktif hale getirilmesi sayesinde de yine Whatsapp üzerinden alınacak olan fotoğrafların daha yüksek kaliteye sahip olması sağlanabilir.

Whatsapp Video Gönderirken Görüntü Kalitesi Bozulur Mu?

Whatsapp üzerinden fotoğraf ve video göndermek, sıkça yapılan işlemlerdir. Bu işlemlerin gerçekleşmesi sırasında meydana gelen görüntü kalitesi bozukluğu, beraberinde videoların da aynı soruna sahip olup olmadığının araştırılmasına neden olmaktadır. Whatsapp video gönderirken görüntü kalitesinin bozulması, bu konuda ele alınan bir içerik olmakla birlikte kişilerin yaşayabileceği bir problem olarak da ön plana çıkmaktadır.

Whatsapp, daha hızlı ve veri tasarrufu sağlayabilmek adına fotoğraf ve videoları sıkıştırılmış halde göndermektedir. Bu da gelen içeriklerin görüntü kalitesinin bozulmasına neden olmaktadır. Alacağınız veya göndereceğiniz içeriklerin daha yüksek kaliteye sahip olmasını istiyorsanız makalenin detaylarında açıklanmış olan yöntemlerden yararlanabilir ve içeriklerin daha kaliteli olmasını sağlayabilirsiniz.

Whatsapp Görüntü Kalitesi Neden Düşüyor?

Whatsapp kullanıcılarının sıkça yaşadığı problemler arasında yer alan görüntü kalitesinin düşmesi Whatsapp görüntü kalitesi neden düşüyor sorusu ile sıkça araştırılmaktadır. Sizlerden giden veya karşıdan gelen fotoğrafların kalitesine baktığınızda orijinalden çok daha düşük bir kaliteye sahip olduğunu görebilirsiniz. Buna neden olan problemin ne olduğu ise bu konuda incelenmektedir.

WhatsApp Gelen Fotoğraf (Görüntü) Kalitesi Yükseltme Nasıl Yapılır?
WhatsApp Gelen Fotoğraf (Görüntü) Kalitesi Yükseltme Nasıl Yapılır?

Öncelikle Whatsapp, her iki tarafın da daha hızlı iletişim kurabilmesi için daha hızlı veri kullanmaktadır. Aynı zamanda veri tasarrufu da sağlamak isteyen Whatsapp, bu iki işlemi de gerçekleştirebilmek için fotoğraf ve vidoları gönderirken sıkıştırarak göndermektedir. Bu da galerinize gelen fotoğraf ve videoların orijinalden çok daha düşük bir kaliteye sahip olmasına neden olmaktadır. Bu durumu engellemek için yapabileceğiniz iki farklı yöntem de yukarıda açık bir şekilde ele alınmıştır.

Whatsapp’tan Gelen Görüntü Kalitesi Nasıl Ayarlanır?

Yukarıda açıklanan durumların birer önlem olduğunu ve daha sonra gönderilecek olan fotoğrafların kalitesini yükseltmek için yapıldığını görebilirsiniz. Peki, gönderilmiş olan fotoğraf ve videoların görüntü kalitesini değiştirmek veya artırmak için yapılması gerekenler nelerdir?

Bu konuda Whatsapp’tan gelen görüntünün kalitesini ayarlama yazılarının sıkça ele alındığını ve bu alanda farklı uygulamalardan yararlanıldığını görmek mümkündür. Zira hazır gelen fotoğraflar için Whatsapp üzerinden değişiklik yapmak mümkün değildir. Bu nedenle farklı bir uygulamada veya telefon ayarlarından yararlanmak çok daha faydalı olacaktır.

Görüntü kalitesini artırmaya yönelik olan uygulamaları tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda telefonunuzdaki galeri ayarları üzerinden de mevcut fotoğrafın kalitesini artırabilirsiniz. Bunun için renk, ışık ve keskinlik ayarlarını değiştirmeniz yeterli olacaktır.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir