AliExpress “Girilen Kart Numarası Geçersiz” Hatası Çözümü
aliexpress visa sorunu
0

AliExpress alışveriş sitesi üzerinden Visa kartı kullanarak alışveriş yapmaya çalışıyorsanız, muhtemelen “Girilen kart numarası geçersiz” şeklinde bir hata mesajı ile karşılaşıyorsunuz. Tüm bilgilerinizin doğru olduğundan emin olsanız da kart numaranızın hatalı olduğu mesajı görünür. Bu sorunun çözümü oldukça basittir, aşağıda AliExpress girilen kart numarası hatasının çözümünü sizlerle görseller yardımıyla paylaşacağım, anlamadığınız veya sorun yaşadığınız kısımları yorum alanına yazıp, bize bildirebilirsiniz.

Bu sorunun sebebi, AliExpress’in bu sayfada visa kartları için desteği kaldırmasıdır. Bunun sebebini bilmiyoruz fakat çözümü oldukça kolay. Yukarıdaki resimde göreceğiniz üzere desteklenen kart seçenekleri içinde visa logosu bulunmuyor.

Çözüm için iki yöntem var;

  • Aliexpress mobil uygulaması üzerinden alışverişinizi tamamlarsanız mobil uygulamada visa kartınızı kullanabiliceksiniz bu hatayla karşılaşmayacaksınız. Mobil uygulama üzerinde hala visa desteği sunulmaktadır, ödeme alanında bu sorun yaşanmamaktadır.
  • Mobil uygulama ile ugraşmak istemiyorsanız, tarayıcıda aliexpress.com sitesinin mobil sayfasını açmanız ikinci bir çözüm seçeneğidir. Yapmanız gereken sadece sayfanın başına “m” harfi koymak;  m.aliexpress.com şeklinde, herhangi bir tarayıcı ile açabileceğiniz aliexpress mobil sayfası üzerinden, hata almadan visa kartınızı kullanabilir, mobil uygulama yüklemek zorunda kalmazsınız.

Alacağınız ürünleri, normal şekilde sepete ekleyip m.aliexpress.com adresini tarayıcınızda açın, açılan sayfada sepetinizi seçip, almak istediğiniz ürünlerin yanındaki seçenekleri işaretleyip, ödeme yöntemi olarak “Other Payment Methods” seçeneğini seçip, şimdi öde butonuna basın;

Yukarıdaki resimde gördüğünüz sayfa sizi karşılayacak, gördüğünüz üzere bu sayfada visa logosu var ve kart bilgilerinizi girerek rahatlıkla, hata almadan alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

Takıldığınız noktaları ve sorunları bize yorum yazarak iletebilirsiniz.

Not: Siteler sürekli güncellenip değişiklige uğrarlar, yukarıdaki yöntem zaman içerisinde güncelliğini yitirebilir, böyle durumlarda bize bilgi verirseniz konuyu günceller ve sorunun çözümünde yeni yollar bulup, sizlere sunabiliriz. İyi alışverişler.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir