1. Anasayfa
  2. Bilgi

Twitter (X) Askıya Alınmış Hesabı Kurtarma

Twitter (X) Askıya Alınmış Hesabı Kurtarma
1

Twitter, bazı yazılımsal algoritmalar ile hesap aktivitelerini otomatik olarak gözden geçirir ve kurallara aykırı davranıyorsanız hesabınızı askıya alabilir. Örneğin, fazla istek göndermek, anormal hızda twitlemek gibi durumlar spam olarak algılanabilir. Bu nedenle hesabınızı öncelikle, amaca ve kurallara uygun kullanmaya gayret etmelisiniz. Fakat hiç bir yanlışınız yokken dahi, algoritma hata yaparak, sizi bir spamcı olarak algılayabilir ve hesabınız askıya alınabilir. Bu gibi durumlarda hesabı geri almak mümkündür.

Twitter (X) askıya alınan hesap için nasıl itiraz edilir?

Öncelikle hesabınıza giriş yapın ve aşağıdaki bağlantıya gidin;

Bir hesabın askıya alınmasına veya kilitlenmesine itiraz etme

Bu şekilde bir form karşınıza çıkacak, burada sorunun tanımı kısmına derdinizi anlatacaksınız, hesabınızdan spam yapmadığınızı, askıya alınan hesabın açılmasını talep ettiğinizi yazabilirsiniz. formu türkçe doldurmanızda bir sakınca yok. ad soyad, kullanıcı adı ve mail adresinizi doğru bir şekilde girmeniz gerekiyor, telefon alanını doldurmak zorunda değilsiniz.

İtiraz formuna ne zaman cevap gelir?

İtiraz formunu doldurduktan kısa bir süre sonra size bir doğrulama e-postası gönderilecek ve bu nedenle forma yazdığınız e-posta adresi doğru olmalı ve erişebiliyor olmalısınız, aksi halde bu postayı alamayacaksınız. Bu süreçte, mail adresinizi sık sık kontrol edin posta, istenmeyen postalar(spam) klasörüne düşebilir, kontrol etmenizde fayda var. Gelecek olan posta türkçe, sizden bu e-posta adresine erişiminizin olduğunu onaylamanız istenecek. İçeriğinde size özel bir referans kodu içeriyor. Postayı, gelen mesajıda alıntılayarak cevaplayın, “bu elektronik posta adresi tarafımca erişilebilir ve aktif kullanımdadır” gibi bir cevap yazabilirsiniz.

Eğer azılı bir spamcı değilseniz, twitter sizden özür dileyip, hesabınızı aktif hale getirecek, durumu anlatan bir posta gönderecek. Yapmanız gereken ek bir şey yok. Kurallara uygun hareket etmeniz halinde hesabınız kolay kolay tekrar askıya alınmaz.

Geçmiş olsun 🙂

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  1. Merhaba,

    Twitter hesabım askıya alındı. Farkında olmadan Twitter kurallarını ihlal ettim.

    Bu durumdan dolayı özür dilerim. Twitter hesabım açıldıktan sonra kurallara uyacağım ve bir daha böyle bir hata yapmayacağım.

    Sizden hesabımın tekrar açılmasını rica ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir