1. Anasayfa
  2. Bilgi

instagram devam etmek için giriş yap uyarısını kapama (mobil)

instagram devam etmek için giriş yap uyarısını kapama (mobil)
0

Daha önceki konumuzda,  instagram’da gezinirken karşımıza çıkan ve giriş yapmadan kapanmayan “devam etmek için giriş yap” uyarısını kapatmayı bilgisayar kullanıcıları için anlatmıştık. Gelen talepler doğrultusunda bu uyarıyı cep telefonlarımızda nasıl kapatabileceğimize dair oldukça basit bir yöntemi sizlerle paylaşacağız. Artık cep telefonu, tablet gibi mobil cihazlarınızda bu uyarıyla karşılaşmadan, oturum açmak zorunda kalmadan instagram’da rahatca gezinebileceksiniz.

Konuyu herkes analayabilsin diye detaylı anlatmaya çalıştık, bu nedenle uzun görünüp gözünüzü korkutmasın. Aslında oldukça basit bir işlem. Resimleri büyük boyutlu görmek için üzerine tıklayabilirsiniz.

(Uyarıyı bilgisayarlarında engellemek isteyen ziyaretçilerimiz, bu bağlantıya; Devam Etmek İçin Giriş Yap Uyarısını Kapamak tıklayıp eski açtığımız konudaki anlatımı uygulayabilirler. Uyarıyı telefonda engellemek isteyenler ise bu yazıyı okumaya devam edebilirler.)

Bu uyarıyı kapatmak için eklenti yükleyebileceğimiz bir tarayıcıya ihtiyacımız var. Mozilla Firefox en gelişmiş ve kullanışlı mobil internet tarayıcılarından biri ve eklenti desteği var. Telefonumuzun uygulama mağazasına girip, firefox diye arama yapıyoruz:

Android işletim sistemine sahip telefonumda play store uygulama mağazasına girip, arama kısmına firefox yazıp aratıyorum ve çıkan ücretsiz internet tarayıcı uygulamasını yüklüyorum;

 

Yüklemenin ardından firefox uygulamasını açıyoruz, aşağıdaki resimde gösterildiği gibi eklentiyi kuruyoruz;

(Detayları göremiyorsanız resmin üzerine tıkladığınızda tam boyutlusu açılacaktır)

 

Uygulamayı açtığımızda, ilk olarak yeni kurduğumuz için birkaç özelliği bize gösterecektir, bu sayfaları geçiyoruz. 1. resimde gördüğünüz sağ üst tarafta bulunan alt alta üç nokta simgesine tıklayıp menüyü açalım. Açılan menüde (2.resim) Araçlar seçeneğine tıklıyoruz, araçlara tıklandığında 3. resimde görünen üç seçenekli bir menü açılacak bu menüde Eklentiler seçeneğini seçelim. Seçim yaptığımızda eklentiler menüsü açılacak (4. resim) burada firefox’un önerdiği eklentilere göz atın seçeneğini tıklıyoruz. Aşağıdaki gibi bir sayfa sizi karşılayacak;

 

(Büyük boyutlu görseli görmek için resimlerin üzerine tıklayın)

 

Yukarıda anlatılanlar yapıldığında, 1 numaralı görsel sizi karşılayacak, alt kısımda önerilen eklentiler içerisinde uBlock Origin yazan yere tıklıyoruz. Eğer bu öneri sizde görünmüyorsa arama kısmına ublock yazıp aratarak bulabilirsiniz. Eklenti adına tıklandığında 2 numaralı sayfa açılacak bu sayfada Firefox’a ekle seçeneğine tıklıyoruz, 3 numaralı resimde görülen pencere açılacak, burada eklentinin kullandığı izinler yer alıyor, bu eklenti ve tarayıcı açık kaynak kodlu ve güvenilirdir, bu nedenle izinler kafanızı karıştırmasın bu eklenti aslında bir reklam engelleme eklentisi olduğundan bu bilgilere erişmeye ihtiyaç duyuyor. eklentiyi 5 milyonun üzerinde etkin kişi kullanıyor. Ayrıca bu izinler sadece firefox tarayıcısı içinde geçerlidir. Ekle seçeneği seçilerek eklenti kurulumu tamamlanır. Eklentimizi kurduk şimdi, birkaç ufak ayarlama yapalım;

 

(resmi büyütmek için üzerine tıklayın.)

 

Kopyalanması gereken kod:

instagram.com##.RnEpo
instagram.com##body:style(overflow: auto !important)

Bu yazının üstündeki kodu seçip kopyalıyoruz. 1. resimdeki gibi, yazının tamamı seçilip kopyalanacak ve üstteki üç nokta tıklanıp menüye ulaşılacak. Menünün en altında uBlock Origin yazan seçeneği tıklıyoruz (2. resim). 3. resimdeki sayfa açılacak burada kırmızı halka içine aldığım kontrol panelini açar seçeneği tıklandığında 4 numaralı sayfa bizi karşılayacak burada üst sekmelerden Filtrelerin sekmesi tıklanıp 5 numaralı görseldeki gibi boş alana basılı tutularak çıkan yapıştır seçeneği ile kopyaladığımız kod buraya yapıştırılacak, 6 numaralı görselde gösterilen kaydet simgesi tıklanıp kaydedilecek, artık bu sayfadan çıkabiliriz. işlemler bu kadar.

instagramda devam etmek için giriş yap uyarısı bir daha önünüze gelmeyecek, üstelik ublock eklentisi sayesinde tüm sitelerdeki reklamlar engellenmiş olacak, firefox tarayıcısını varsayılan tarayıcı olarak kullanabilirsiniz, oldukça gelişmiş ve hızlıdır. reklam engelleme sayesinde gereksiz reklamları görmeyecek ve bu reklamların yüklenmesi nedeniyle oluşan veri trafiği yaşanmayacağı için internet paketleriniz çabuk bitmeyecek, bu sayede tasarruf etmiş olacaksınız.

Sonuç:

Artık belirli bir süre sonra çıkan uyarıyı engellemiş olduk, bu uyarı çıkmayacağı gibi reklamlardan da kurtulmuş olduk. youtube videoları dahil, bu tarayıcıda artık reklam görmeyeceksiniz.

 

Takıldığınız yer olursa, aşağıya yorum yazarak bize sorabilirsiniz.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir