1. Anasayfa
 2. İnternet

Instagram Devam Etmek İçin Giriş Yap Uyarısını Kapatmak

Instagram Devam Etmek İçin Giriş Yap Uyarısını Kapatmak
10

Son zamanlarda Instagram, oturum açmadan yapılan sayfa gezintilerini sınırladı. Artık bir kişinin instagram hesabında gezinirken, belirli bir süre sonra, sayfa karartılıp “Devam Etmek İçin Giriş Yap” şeklinde bir uyarı ekranda beliriyor. Birçok sebeple oturum açmak istemeyebilirsiniz veya benim gibi instagram hesabınız bulunmayabilir. Böyle bir durumda bu can sıkıcı uyarıyı, sayfada gezinmemize engel olacaktır. Fakat bu uyarıyı, oldukça kolay bir şekilde devredışı bırakabiliriz.

(Talep üzerine mobil telefon ve tablet gibi cihaz kullanıcıları için bu uyarının nasıl kapatıldığını anlatan bir yazı hazırladık, eğer cep telefonu, tablet gibi mobil cihazda bu uyarıyı engellemek istiyorsanız bu sayfaya geçin:

instagram devam etmek için giriş yap uyarısını kapama (mobil)

Bilgisayar kullanıcıları bu yazıyı okumaya devam edebilirler.)

 

Bu uyarı penceresini kapatmak için, tarayıcımızda uBlock Origin veya benzer bir reklam engelleme eklentisi kurulu olmalı.

Eklentiyi edinmek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

Google Chrome: uBlock Origin eklentisi için tıklayın.

Mozilla Firefox: uBlock Origin eklentisi için tıklayın.

Cep telefonu, tablet gibi mobil cihazlar için bu bağlantıdaki anlatımı uygulamanız gerekmektedir: instagram devam etmek için giriş yap uyarısını kapama (mobil)

Eklentiyi tarayıcımıza kurup, ayarlar kısmına giriş yapıp, süzgeçlerim tabına geçiyoruz. Burada yeni bir süzgeç (filtre) ekliyoruz. Eklememiz gereken filtre;

instagram.com##.RnEpo
instagram.com##body:style(overflow: auto !important)

bu iki satırdan ibaret.

Kodu süzgeçlere ekleyip, değişiklikleri uygula butonuna basıyoruz, hepsi bu kadar. Artık giriş yapmadan, özgürce instagram profillerine göz atabilirsiniz. “devam etmek için giriş yap” uyarısıyla tekrar karşılaşmayacaksınız.

Takıldığınız yerleri aşağıdaki yorum alanını kullanarak bize sorabilirsiniz.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (10)

 1. Çok teşekkürler. Her yerde bunu arıyordum.

  • 01/02/2020

   rica ederim, işinize yaramasına sevindim.

   • 07/06/2020

    Hocam şimdi direk giriş sayfasına yönlerdiriyo profil açmadan onu nasil yapacağız

    • 08/06/2020

     kontrol ettim, fakat bir sorunla karşılaşmadım. instagram zaman zaman sistem değişikliğine gidiyor, deneme aşamasında bu değişikliği herkese açmayıp, bir kısım insanlara göstererek test ediyorlar. teste denk gelmiş olabilirsiniz, tarayıcı geçmişini temizlemeyi deneyin. maalesef sürekli değişiklik yapıldığından yöntemler zamanla kullanılamaz hale geliyor, gelişmeleri takip ediyorum, güncel filtreler yayınlandığında konuyu güncelliyorum. Şu an için sorunsuz çalışıyor.

   • Mene kömek edin bir nik var onu silmek isteyirem

 2. Telden nası yapacaz?

 3. 06/04/2021

  google chrome kullanıyorum, süzgeçlerim tabına ayarlar menüsünden nasıl girebilirim?

  • 06/04/2021

   öncelikle uBlock Origin isimli eklentinin kurulu olması gerekiyor. bu eklentiye tıklayıp ayarlarını açtığınızda, filtrelerim veya süzgeçlerim isimli menüyü göreceksiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir