1. Anasayfa
  2. İnternet

Instagram Gönderdiğim İstekleri Hızlı Bir Şekilde Nasıl İptal Edebilirim?

Instagram Gönderdiğim İstekleri Hızlı Bir Şekilde Nasıl İptal Edebilirim?
0

Instagram uzakları yakın eden oldukça geniş bir sosyal medya platformdur. Giderek büyüyen bu uygulamanın kullanıcıları, güvenlik kaygısı ile paylaşımlarının herkesçe görülmesini istemeyebiliyor.

Bu durumda paylaşımlarını görmek istediğiniz kişilere takip isteği gönderme zorunluluğunu ortaya çıkarır. Instagram profillerini gizli yapan kullanıcıları, onların onayı olmadan takip edemez veya paylaşımlarını göremezsiniz. Ancak sosyal medyada yolladığınız her takip isteğine pozitif yanıt alamazsınız.

Bazen takip etmek istediğiniz kişi, davetinizi onaylamak veya reddetmek yerine bekletebilir. Çeşitli nedenlerle pişmanlık duyup takip isteğini iptal etmek isteyebilirsiniz. Bu yazımızda Instagram gönderdiğiniz takip isteklerini nasıl iptal edebilirim? sorunuzun yanıtını bulabileceksiniz.

Gönderdiğiniz takip isteğini silmek için öncelikle isteği görüntüleyebilmeniz gerekiyor. İsteği yolladığınız sayfaya geldiğinizde istek yolladığınız butona tıklayarak isteği geri alabilirsiniz.

Ancak yanlışla takip isteği attıysanız ve profil hesabı koruma altındaysa karşı tarafa x kişi sizi takip etmek istiyor, mesajı eğer kullanıcının interneti açık ise bildirim olarak iletilecektir. İnterneti açık değilse yine takip isteği butonundan hızlı bir şekilde isteği geriye alabilirsiniz.

Instagram Gönderilen İstek Kendiliğinden Silinir mi?

Günümüz şartlarında sosyal platformlarında hesaplarımız oldukça aktif. Birçok insanı tanıyalım ya da tanımayalım etkileşim sağlamak adına takip isteği yolluyoruz. Bazı takip isteklerimiz onaylanıyor bazıları ise bekletilebiliyor. Peki, bu istekler ne zamana kadar bekletilebiliyor? Gönderilen takipleşme isteği kullanıcı kabul edene kadar veya gönderen kişi iptal edene kadar bekletilebiliyor.

Instagram Takip İsteği Geri Alınınca Kullanıcıya Bildirim Gider mi?

Instagram kullanıcısına yolladığınız isteği, hızlı davranarak geri alırsanız kullanıcıya bildirim gitmeyebilir. Ancak bir süre geçtikten sonra takip isteğini geri almak isterseniz, karşı taraf çoktan isteği görmüş olacaktır. Dolayısıyla iptal etmek istediğiniz bir takip isteği varsa acele edin derim.

Herkese açık hesaplara takip isteği attığınızda ise anlık olarak o hesabın takipçisi olacağınız için bu kullanıcıların profiline takip isteği onayı gönderilmemektedir. Bu nedenle istek attığınız herkese açık Instagram profilinin takipçisi olarak hesaba ekleneceğinizden tüm video, fotoğraf ve yorumlara erişebilirsiniz.

Instagram Gönderilmiş Takip İsteklerini Listeleme

Instagram üzerinden takip isteklerinin akıbetini görüntülemek isteyen kullanıcılar, aşağıda sıralayacağım adımları takip ederek isteklerini kolayca görüntüleyerek ne yapacaklarına karar verebilirler.

Masa üstü bilgisayar üzerinden Instagram uygulamasını açın ve ayarlar butonuna tıklayarak gizlilik ve güvenlik sekmesini açıp hesap verilerini görüntüleme kısmına tıklayın. Bu kısımda bağlantılar butonuna tıklayarak geçmiş takip isteklerinizi görüntüleyebilirsiniz.

Gönderilen İstekleri Toplu Geri Çekme

İnstagramdan iletişim kurabilmek için gönderdiğiniz istekleri bazen toplu bir şekilde geri çekmek isteyebilirsiniz. Ancak böyle bir seçeneğiniz maalesef bulunmuyor. Her ne kadar ios veya androit gibi geniş çaplı platformlarda bu işlemi yapabileceğini iddia eden yazılımlar olsa da bu uygulamaların kötü niyetli olabileceği gerçeğini göz ardı etmeyin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir