1. Anasayfa
 2. İnternet

Tiktok Canlı Yayın Nasıl Yapılır: Adım Adım Rehber

Size Tiktok uygulamasını nasıl indireceğinizden, Tiktok canlı yayın başlatma adımlarına kadar her şeyi basit başlıklar altında açıkladık.

Tiktok Canlı Yayın Nasıl Yapılır
0

Tiktok canlı yayının nasıl yapılacağı, bir çok internet kullanıcısı tarafından özellikle de son zamanlarda çok merak edilen bir konu oldu. Siz de yeni bir internet kullanıcısı iseniz doğru yerdesiniz; size Tiktok uygulamasını nasıl indireceğinizden, Tiktok canlı yayın başlatma adımlarına kadar her şeyi basit başlıklar altında açıkladık.

Tiktok Canlı Yayını nedir?

Tiktok canlı yayını, Tiktok uygulamasını GooglePlay/AppStore aracılığıyla telefonunuza indirmenizin ardından gerçek kullanıcı ve Tiktok severlerle eş zamanlı olarak etkileşimde bulunmanıza ve aynı zamanda da para kazanmanıza olanak sağlayan bir canlı video platformudur.

Hazırlıklar ve Gereksinimler

Tiktok uygulamasında canlı yayın açmak için öncelikle telefonunuzda Tiktok uygulamasına sahip olmalısınız.

 • Her şeyden önce Android için GooglePlay ya da iOs için AppStore uygulamasına girmelisiniz.
 • Arama butonuna Tiktok yazmalısınız.
 • En üstte çıkan uygulamayı indir butonuna basmalısınız.
 • İndirildiğinden emin olunca anasayfanızda Tiktok uygulamasının simgesini göreceksiniz.
 • Tebrikler! Artık telefonunuzda Tiktok uygulamasına sahipsiniz.

Artık telefonunuzda Tiktok uygulaması mevcut. Sıradaki işlem; Tiktok uygulamasında bir hesap açmak ve Tiktok kullanıcıları arasına adım atmak. Bunun için yapmanız gerekenler çok basit, hemen açıklıyoruz.

 • Öncelikle karşınıza çıkan Hizmet Şartları ve Gizlilik Politikası panosunu onaylamalısınız.
 • Daha sonra “Tiktok size bildirimler göndermek istiyor” başlıklı uyarıya talebinize göre izin vermeli veya vermemelisiniz.
 • Bir sonraki adımda daha iyi video önerileri alabilmek için ilgi alanlarınızı istediğiniz gibi seçebilirsiniz.
 • Karşınıza “İzlemeye başla” butonu çıkmış olmalı, hemen ona dokunabilirsiniz.
 • “İzlemeye başla butonuna bastığınızda karşınıza anasayfa açılacak ve istediğiniz gibi videolar izleyebileceksiniz. Ancak biz canlı yayın açmak istediğimiz için işlemlere devam ediyoruz.
 • Bir sonraki adımda sağ en alttaki profil kısmına dokunmalısınız ve ardından bu sayfada açılan giriş butonuna dokunmalısınız.
 • Açılan pencerede en altta “Hesabınız yok mu? Kaydolun” uyarısını göreceksiniz, ona dokunmalısınız.
 • Telefon veya e-posta kullanarak ya da tercih edebileceğiniz diğer uygulamalar aracılığıyla Tiktok’a kayıt işleminizi başlatabilirsiniz.
 • Telefonu seçtik diyelim ve ilerleyelim: telefon numaranızı girmeli ve kodu gönder butonuna tıklamalısınız.
 • Gelen kodu açılan pencereye girmeli ve onaylamalısınız.
 • E-postayı seçtik diyelim ve ilerleyelim: e-posta hesabınızı girmeli ve sonraki butonuna tıklayarak istediği bilgileri girerek ilerlemelisiniz.

Tebrikler! Artık bir Tiktok kullanıcısısınız.

TikTok Canlı Yayını Başlatma Adımları

Artık yeni bir Tiktok kullanıcısısınız ve yeni bir Tiktok kullanıcısı olarak sıradaki adım Tiktok uygulamasında canlı yayın başlatma adımlarını öğrenmek. Bu adımları da sizin için en basit şekilde derledik.

TikTok uygulamasına giriş yaptıktan sonra ekranın alt kısmında yer alan ‘+’ simgesine dokunmalı ve kamera simgesinin yanında yer alan ‘Canlı’ seçeneğine dokunmalısınız.

Bu adımda canlı yayın açabilmek için bir adet resim seçmeniz ve başlık girmeniz gerekir.

Son adım olarak resim seçme ve başlık girme işlemlerini bitirdikten sonra ‘Canlı Yayına Geç’ ifadesine dokunabilirsiniz.

Tebrikler! Artık yeni bir Tiktok kullanıcısı olmakla kalmayıp Tiktok uygulamasında canlı yayınlar açıp para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Canlı Yayın Ayarları ve Seçenekleri

Artık Tiktok uygulamasında canlı yayın açabiliyor ve gerçek kullanıcılarla eş zamanlı olarak etkileşimde bulunabiliyorsunuz. Size sunacağımız birkaç ek özellik ile de canlı yayınlarınızı bir adım öteye taşıyabilirsiniz.

Bunun için; ekranda bulunan üç noktaya dokunmanız gerekiyor. Bu üç nokta ile neleri kontrol edebilirsiniz?

Canlı yayında kameranızı çevirebilir, videonuza çeşitli efektler ekleyebilir hatta yorum filtreleme ve moderatör ekleme gibi işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

TikTok’ta eğlenceli, olumlu ve güvenli bir ortamı sağlayabilmek için TikTok’un Topluluk Kurallarını ve Hizmet Şartlarını takip etmeyi unutmayın!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir