1. Anasayfa
  2. İnternet

Instagram Canlı Yayınlar: İzleyici Kitlenizi Nasıl Arttırırsınız?

Instagramda canlı yayınlar son derece popülerdir. Instagram, kullanıcıların daha eğlenceli ve daha kişisel olarak canlı yayın yapması için bazı hususlarda kontrolü kullanıcılara bırakır.

Instagram Canlı Yayınlar: İzleyici Kitlenizi Nasıl Arttırırsınız?
0

Instagramda canlı yayınlar son derece popülerdir. Instagram, kullanıcıların daha eğlenceli ve daha kişisel olarak canlı yayın yapması için bazı hususlarda kontrolü kullanıcılara bırakır. Yayına başladıktan sonra ayarlar sekmesi de aktif olur ve buradan ihtiyaç varsa düzenlemeler yapılır.

Instagramda canlı yayın yapmanın birçok farklı amacı olabilir. İlk olarak etkili bir canlı yayın yapmak için Instagram’ın sağlamış olduğu bütün özelliklerden yararlanmak gerekir. Bu konuda en dikkat çekici özellik, efekt kullanımıdır. Efekt kullanımı son derece basittir ve herkes yapabilir.

Instagram’ da Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Instagramda canlı yayın öncesi yapılması ve kontrol edilmesi gereken bazı önemli detaylar bulunur. Öncelikle uygulamanın güncel olup olmadığına bakılması gerekir. Bunun için Google Play ya da AppStore üzerinden kontroller yapabilirsiniz. Uygulama güncel olmadığı zaman, yayın başlayamaz ya da yayın esnasında bazı problemler yaşanabilir. Bundan ötürü öncelik ilk olarak her zaman güncelleme olması gerektiğinin hatırlanmasıdır.

Yayın açabilmek için takip edilmesi gereken adımlar şu şekildedir:

  • Instagram uygulamasına girilir.
  • Profil resminin alt kısmında bulunan küçük artı (+) butonuna ya da sağ üst köşede bulunan artı (+) butonuna tıklanır.
  • Ekranda, Instagram’a gönderi ve hikaye ekleme kısmı çıkar.
  • Ekranın alt tarafındaki seçenekler kaydırıldığı zaman, oradaki Canlı yayın bölümü görülecektir.
  • Canlı kısma geldikten sonra kayıt için başlamak, canlı yayının açılması için yeterli olur.
  • Tıpkı bir gönderi şeklinde atılır ya da hikaye ekliyor gibi işleme başlanması gerekir. Son kısımda ise açılan seçeneklerden canlı yayını tercih etmek yeterli olacaktır.

Instagram Canlı Yayın İzleyici Kitlesi Nasıl Arttırılır?

Instagram canlı yayın izleyici kitlesi nasıl arttırılır konusunda farklı birçok seçenek bulunur. Canlı yayınların daha çok kişiye ulaşması ve geniş kitlelere hitap etmesi için yapabileceklerinizi incelemeniz gerekir. Canlı yayınlarınızın daha çok kitlelere ulaşması için ilk olarak yayın içeriklerine dikkat etmeniz tavsiye edilir.

İzleyicilerin kendisini geliştirmesi, kendilerinden bir şeyler bulmaları için kaliteli içerikler canlı yayınlarda daha çok zaman geçirmelerine neden olur. Aynı zamanda canlı yayınların sürekliliği ve merak ediliyor olması izleyicilerin devamlı katılmasını sağlayan diğer bir faktördür. Düzenli bir şekilde yapılan canlı yayınınıza alacağınız sürpriz misafirler, yayınınıza renk ve heyecan katar. Bu da izleyici kitlesini arttırır.

Instagram Canlı Yayın Özelliği ile İlgili Bilinmesi Gereken Detaylar

Instagramda canlı yayın açmak, takipçilerle etkileşime girmeyi daha kolay bir hale getirir. Zaten büyük sayıda takipçi kitlesi meydana getirmek ya da sahip olunan kitleyi daha da büyütmek isteyenler bu özelliği tercih ederler. Ancak ne amaçla kullanıldığına bakılmadan, Instagram’daki canlı yayın özelliği ile alakalı bilinmesi gereken detaylar bulunur.

Canlı yayının açılması ile beraber bütün takipçilere, yayın açıldığı ile ilgili bildirim gider. İzlenme sayısının artması için gönderilen bildirimler, bazen canlı yayını açanları zor durumda bırakabilir.

Bundan dolayı yayın öncesi herkese bildirim gideceğinin dikkate alınması önemlidir. Yayınlar, yalnızca mobil cihazlardan açılabilir. Bilgisayardan canlı yayın izlemekte mümkündür ama canlı yayın açmak mümkün değildir. Canlı yayın en fazla 4 saat yapılabilir bunu da unutmamak gerekir.

Instagramda Canlı Yayın Nasıl Kapatılır?

Instagram canlı yayın bittiği zaman ekranın sağ üst kısmındaki çarpı işaretine dokunabilirsiniz. Karşınıza “Canlı videonuzu bitirmek istediğinizden emin misiniz?” uyarısı çıkacaktır. “Şimdi Sonlandır” sekmesine tıklayarak, yayınınızı sona erdirebilirsiniz. Yayın bittikten sonra yapmış olduğunuz yayın geçmişiniz, video şeklinde kaydolacaktır.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir