1. Anasayfa
  2. İnternet

“You are seeing this message because” Uyarısını Kapatmak

“You are seeing this message because” Uyarısını Kapatmak
2

Herhangi bir web sayfasında karşılaşabileceğiniz, sarı bir kutu içerisinde açılıp, kapanmayan “You are seeing this message because ad or script blocking software is interfering with this page. Disable any ad or script blocking software, then reload this page.” bu uyarıyı basit bir yöntemle kalıcı olarak kapanmasını sağlayabiliriz.

 

Bu uyarı, adblock vb. engelleme eklentileri kullanan kişilere görünüyor. Kabaca çevirirsek,  “Bu mesajı, reklam veya komut dosyası engelleme yazılımı bu sayfaya müdahale ettiği için görüyorsunuz. Herhangi bir reklam veya komut dosyası engelleme yazılımını devre dışı bırakın, ardından bu sayfayı yeniden yükleyin.” anlamına geliyor. Web site sahipleri genel olarak, sitede yayınladıkları reklamlardan gelir elde ederler. Bu reklamları engelleyen tarayıcı eklentileri, bu site sahipleri tarafından hoş karşılanmaz ve bu tarz karşı önlemler alırlar. Fakat gelinen noktada, büyük tarayıcılar bu engelleme eklentilerini kendi bünyelerine dahil etmeye başladılar. Örneğin chrome ve firefox tarayıcılarda dahili engelleme uygulamaları mevcut. Böyle durumlar için, siz herhangi bir eklenti kurmamış olsanız bile bu uyarılarla karşılaşmanız mümkün oluyor.

 

Adblock, uBlock gibi Eklenti kullananlar aşağıdaki filtreyi, eklenti ayarlarına eklemeleri durumunda bu uyarıyla karşılaşmayacaktır.

uBlock için: eklentinin ayarlar menüsü açılıp, üst menülerden filtrelerim seçilir. Filtre kısmında uygun bir alana aşağıdaki kod eklenip kaydedilir.

www.siteadresi.com##div:has-text(blocking software)

Burada tek yapmanız gereken, site adresi kısmına, bu uyarıları gördüğünüz site adresini yazıp, bahsettiğim gibi filtre listenize eklemeniz ve değişiklikleri uygula butonuna basıp, kaydetmenizdir. Hepsi bu kadar.

Takıldığınız yer olursa, yorum yazıp bizimle paylaşmaktan çekinmeyin.

 

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

  1. Çok teşekkürler. Opera’da uBlock origin de işe yaradı

  2. Google Chrome kullanıyorum, AdBlock ve AdBlock Plus kurmuştum rahattım. Ama bir şiir sitesi bu uyarıyı çıkarı ekranın altında rahatsızlık veriyor. Nasıl yapacağımı anlamadım. Tamamen kapatmak da istemiyorum, çok sık Youtube vb. reklam vb. gönderir diye…

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir