Instagram Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Silinir?
0

Bu yazımızda, instagram hesabınızı kalıcı olarak nasıl silebileceğinizi anlatacağım. Normal şartlarda, instagram ayarlarında henüz hesap silme gibi bir seçenek yok. Instagram, kolayca hesabınızı silmeyin diye bu işi yapan bağlantıyı gözden uzak tutmuş. Yapmanız gereken tek şey aşağıda verdiğim bağlantıyı açmak ve hesap silme işleminizi onaylamak. (Eğer hesabınızı silmeyip sadece dondurmak isterseniz sayfanın en altına bakın)

Instagram Hesabı Silme (Kolay Yöntem)

Yöntem gerçekten çok basit, sadece birkaç saniyelik bir iş.

Hesap silme linki: https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/

Eğer daha önce oturum açmadıysanız, oturum açmanız istenilecek, ardından aşağıdaki sayfayla karşılaşacaksınız;

Seçeneklerden bir sebep seçip ilerleyelim, sebep seçtiğinizde aşağıdaki ekranla karşılaşacaksınız.

Burada, kutuya şifrenizi yazıp Hesabımı kalıcı olarak sil yazan kırmızı butona tıkladığınızda hesabınız kalıcı olarak silinir.

Silme işleminin ardından tüm fotoğraflarınızın ve verilerinizin silineceğini ve bir daha ulaşamayacağınızı unutmayın. Bu nedenle bu fotoğraflardan saklamak istediklerinizi indirip cihazınıza kaydetmeniz önemli. Hesabınız silindikten sonra geri alınamaz. Kullandığınız kullanıcı adı da kalıcı olarak iptal edilecek bir daha alınamayacak.

Instagram Hesabı Nasıl Dondurulur?

Bu işlemin silme işleminden farkı şudur; hesap içeriğiniz dondurulduğunda tüm fotoğraflarınız, yorumlarınız, beğenileriniz vb. tüm verileriniz gizlenir ve kimse göremez. Hesabınız ve kayıtlı tüm verileriniz silinmez. Hesabınızı tekrar açtığınızda tüm verileriniz geri gelir, bu şekilde kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Aşağıdaki bağlantıdan hesap dondurma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Oldukça basittir.

Hesap dondurma linki: https://www.instagram.com/accounts/remove/request/temporary/

Takıldığınız nokta olursa, yorum yazarak bize sorabilirsiniz.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir